Matka Teresa z Kalkuty to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Matka Teresa z Kalkuty to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

W wieku 18 lat wstąpiła do zgromadzenia loretanek. Rozeznała jednak, że Bóg powołuje ją do pracy z najbiedniejszymi i najbardziej potrzebującymi. Wyjechała do Indii, gdzie na ulicach Kalkuty zaczęłą się opiekować chorymi i bezdomnymi. Założone przez nią zgromadzenie Misjonarek Miłości jest dziś obecne na całym świecie. Św. Matka Teresa większość swojego życia spędziła w duchowej ciemności, nie doświadczając obecności Boga. Gdy umierała, w Kalkucie wysiadł prąd i całe miasto pogrążyło się w mroku. Jest nazywana "Świętą od ciemności".

Jak napisał o niej Dariusz Piórkowski SJ:

Święta Matka Teresa najbardziej gorszy niewierzących, skrajnych lewicowców, a także chrześcijan wierzących nominalnie. Z pewnością nie wszystkich. Drażni ich głównie jej szokujące, i niezwykłe jak na trendy tego świata, podejście do cierpienia. Według nich, siostra Teresa miała pastwić się nad chorymi i umierającymi, ulegając perwersji: skoro cierpienie uszlachetnia, to przyjmujcie z radością swój opłakany stan. Pielęgnując w głowie utopijną wizję świata, gdzie nie powinna istnieć żadna forma cierpienia, oponenci postulują często jedynie idealne rozwiązania. Potępiają Siostrę jak niedouczonego lekarza, który nie wie, co począć z gorączką lub widzą w niej szefa lokalnej mafii, który z "zorganizowanych" pieniędzy funduje sobie i przyjaciołom okolicznościowe, zakrapiane imprezy. Jasne, że lepiej, gdyby cierpienia nie było. Kto by tego nie chciał? Ale ono jest i będzie. A Matka Teresa nie była ani lekarzem, ani zbawcą świata. Bardziej przypominała Weronikę, która ocierała twarz od krwi i potu, niż ratowała od krzyżowej śmierci.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Matki Teresy z Kalkuty: Boże, proszę Cię abym umiał odkrywać i wypełniać Twoją wolę, tak jak robiła to św. Matka Teresa. Naucz mnie być wrażliwym na potrzeby innych i zwalczać swój egoizm. Św. Matko Tereso, bądź ze mną blisko, kiedy nie czuję wokół Bożej obecności, nie pozwól, by moje serce ogarnęła ciemność.

Czytaj więcej o świętej Matce Teresie:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri
16,18 zł
24,90 zł

Kiedy dotykam trędowatych i przemywam ich rany, dotykam ciała samego Chrystusa. Matka Teresa

Roberto Allegri ukazuje drogę Matki Teresy do świętości w żywych i poruszających obrazach. Przedstawia wydarzenia i osoby, które wpłynęły na jej decyzję...

Skomentuj artykuł

Matka Teresa z Kalkuty to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.