Piotr Jerzy Frassati to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!

Piotr Jerzy Frassati to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Rodzice myśleli, że syn jest nieukiem, podczas gdy on czas na naukę dawał biedakom. Mówił, że "być katolikiem, to znaczy żyć w radości" i dodawał "nie będziemy naprawdę katolikami, dopóki nie dostosujemy całego naszego życia do dwóch przykazań miłości". W czasie swojego krótkiego życia, stał się przykładem i wzorem do naśladowania. Zmarł w wieku 24 lat na chorobę Heinego-Medina. Gdy wynoszono trumnę z jego ciałem z kościoła, czekał na nią długi szpaler złożony ze wszystkich nędzarzy z Turynu. Jego beatyfikacji dokonał Jan Paweł II 20 maja 1990 roku wskazując go jako patrona młodzieży i studentów. Jest opiekunem szczególnie tych, którzy kochają góry, odnajdując w nich ślady piękna Boga i ciszę, która jest zaproszeniem do modlitwy.

Jak powiedział o nim abp Grzegorz Ryś:

Pier Giorgio nie jest łatwym świętym - nie we wszystkim i nie dla każdego będzie pociągający i zrozumiały. I nie chodzi tu o tę nieszczęsną fajkę, którą koniecznie trzeba wyretuszować (przynajmniej na oficjalnych zdjęciach), i nie o to, że potrafił w razie potrzeby (albo w obronie honoru) użyć pięści. Nie każdy - myślę - "strawi" jego bezgraniczną uległość wobec matki i ojca - właściwie życie "pod nich", aż po rezygnację z miłości życia. Ale... Pier Giorgio fascynuje przede wszystkim tym, jak szybko w życiu wiary - i to właśnie w takim środowisku - odkrył to, co istotne.

Modlitwa za wstawiennictwem Piotra Jerzego: Błogosławiony Piotrze, człowieku wielu wymiarów i twarzy, który mimo ogromnego dobra, jakie czyniłeś dla biednych, pozostałeś najzwyklejszym chłopakiem na świecie: lubiącym śmiech, fajkę, dobrą zabawę i górskie wycieczki! Przypominaj mi, co to znaczy być sobą i być świętym. Nie pozwól mi zapomnieć o tym, jakim Bóg mnie stworzył i jakiego mnie wybrał w swojej miłości do życia. Ucz mnie tego, jak być po prostu dobrym dla innych w Chrystusie. I podtrzymuj we mnie ogień, który doprowadzi mnie do Boga. Amen.

DEON.PL POLECA

Czytaj też o nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Piotr Jerzy Frassati to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.