Róża z Limy to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego!

Róża z Limy to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Bardzo wcześnie wkroczyła na drogę świętości. Gdy miała dwadzieścia lat, została tercjarką dominikańską, co bardziej jeszcze zbliżyło ją do jej ideału - św. Katarzyny Sieneńskiej. Wcześnie również zaczęła doznawać łask mistycznych. Doświadczała bezpośredniego widzenia kuszenia szatana i przychodzącej jej z pomocą Matki Bożej. To głębokie życie modlitewne łączyła z poświęceniem na rzecz bliźnich. Doświadczała dotkliwych oschłości ducha. Jest patronką Ameryki Południowej.

Jak napisał o niej Szymon Żyśko:

Św. Róża z Limy jest wyjątkową patronką na dzisiejsze czasy, gdy wydaje się nam, że zostaliśmy opuszczeni przez Boga, a modlitwa przestaje nas cieszyć. Pokazuje, że wytrwałość i wiara w Jego słowa, nawet gdy wszystko jest przeciwko nam, owocuje życiem wiecznym. To najlepsza nauczycielka kontemplacji i mistyki.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Róży: Święta Różo, zwykłaś powtarzać, że gdyby ludzie wiedzieli, co znaczy żyć w łasce, nie lękaliby się żadnego cierpienia i chętnie znosiliby wszelkie trudy, ponieważ łaska jest owocem cierpliwości. Ucz mnie tego, jak być wiernym Panu Bogu, choćbym miał trudne i wydawałoby się nie do pokonania trudności. Wypraszaj mi u Boga szczególnie te dary, które są mi teraz potrzebne. I nie zapominaj o mnie w chwilach, gdy nie czuję obecności Pana Boga w swoim życiu. Bądź przy mnie wtedy, gdy potrzebuję kogoś, kto mi zawsze pokaże Boga. I daj mi jak najwięcej cierpliwości do samej siebie. Amen.

DEON.PL POLECA

Czytaj też:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Róża z Limy to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.