Jdt 8,5 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!

Jdt 8,5 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
DEON.pl

Skąd jednak wzięła się Judyta? Co spowodowało, że była jak Ewa sprzed grzechu? Odpowiedź na pytanie, skąd się wzięła Judyta, jest więc bardzo prosta - z modlitwy, z niewiarygodnej relacji z Bogiem.

Pomódl się o dobre przyjęcie tego Słowa:

Duchu Święty, otwórz mój umysł i otwórz moje serce, abym te natchnione przez Ciebie słowa czytając, poznawał i rozumiejąc przyjmował. Daj mi też siłę, abym posłuszny Bożemu natchnieniu mógł z radością kierować się nimi w życiu. Amen.

Tekst Twojego Słowa (Jdt 8, 5):

Na dachu swego domu postawiła sobie namiot, nałożyła wór na biodra i nosiła na sobie swoje wdowie szaty.

Rozważanie Adama Szustaka OP:

Skąd jednak wzięła się Judyta? Co spowodowało, że była jak Ewa sprzed grzechu? To dosyć proste. Biblia podaje, że Judyta wybudowała sobie na dachu swojego domu namiot i tam chodziła się modlić. Dziś może wydawać się nam to nieco abstrakcyjne, bo wyobraź sobie, że ktoś stawia na dachu bloku lub akademika namiot, by chodzić tam się modlić. W tamtej kulturze to, co zrobiła Judyta, było jednak oczywiste. Pismo Święte wielokrotnie pokazuje ludzi modlących się na dachach, wśród których można wymienić Tobiasza lub Esterę. Sam Pan Jezus mówi, zapowiadając przyjście Dnia Pańskiego, czyli Paruzji, by ludzie będący na dachach z nich nie schodzili (por. Łk 17,31). Co oznacza, że gdy ktoś będzie się modlił w dniu Jego powtórnego przyjścia, niech nie przerywa tej czynności, bo ta modlitwa go ocali w dniu sądu.

Odpowiedź na pytanie, skąd się wzięła Judyta, jest więc bardzo prosta - z modlitwy, z niewiarygodnej relacji z Bogiem. Napisano o Judycie, że siedziała w tym namiocie od rana do wieczora, oprócz szabatów oraz różnych świąt i uroczystości. Wyłączając te dni, modliła się cały czas. I tu uwaga! To oczywiście nie jest zachętą do przesiadywania w kościele od świtu do nocy. Nie mówię, że jeśli chcesz być prawdziwa/y, to zapraszamy do kościoła od siódmej rano, skąd wychodzisz o dwudziestej i tak oczywiście robisz przez cały tydzień, bez weekendów. Nie, nie w tym rzecz. Judyta ma taką relację z Panem Bogiem, która w jej przypadku to oznacza (czyli modli się cały czas), kluczem jednak nie jest sposób, ale więź z Bogiem.

Rozważanie pochodzi z książki "Projekt Judyta"

Jak zrozumieć, co to Słowo oznacza dla mnie?

To Słowo może przeprowadzić Cię przez Wielki Post. Aby poznać je i odkryć jego znaczenie, musisz się nim modlić. Proponujemy Ci metodę modlitwy Słowem Bożym "Lectio Divina", którą Kościół modli się od wieków. Kliknij TUTAJ i czytaj, jak to robić »

Zachęcamy także do wchodzenia głębiej w Słowo Boże poprzez kontemplację ewangeliczną i modlitwę prostoty. To wymagająca forma - ale idealna na Wielki Post! Czytaj o tym, w jaki sposób stosować kontemplację Słowa Bożego»

Przeczytaj też te artykuły o rozumieniu Słowa Bożego i modlitwie Nim:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP
28,80 zł
32,00 zł

O kobiecej sile na przykładzie Judyty – jednej z najbardziej niezwykłych kobiet z kart Biblii.

Pierwotny projekt kobiety to piękna, wolna, niezależna, kompletna z tym, w co została wyposażona podczas stwarzania, osoba. Tymczasem dzisiejsze kobiety...

Skomentuj artykuł

Jdt 8,5 to moje Słowo na Wielki Post! Otrzymaj Słowo dla siebie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.