Domowa liturgia Triduum Paschalnego. Jak modlić się we własnym domu? [PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA]

Domowa liturgia Triduum Paschalnego. Jak modlić się we własnym domu? [PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA]
(fot. depositphotos.com)
ml

Jezuici, specjalnie dla czytelników DEON.pl, przygotowali liturgię, którą możesz odprawić w domu w czasie Triduum.

Przez najbliższe kilka dni będzie nam wszystkim szczególnie trudno. Święta, które do tej pory kojarzyły się z pięknymi liturgiami w kościołach, spędzimy w domu. Możemy jednak zrobić coś, żeby te dni były wyjątkowe i jak najlepiej przygotowały nas do Zmartwychwstania Jezusa. 

Jezuici zaprzyjaźnieni z portalem DEON.pl przygotowali dla czytelników specjalną liturgię Triduum Paschalnego, którą możecie odprawić w domu. Przygotowaliśmy dla was trzy pliki w których znajdziecie dokładny przebieg całej liturgii. Liturgię Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty podzieliliśmy na dwie wersje: dłuższą i krótszą (w zależności od tego, ile macie czasu). Trzeci plik to przebieg poświęcenia pokarmów, które zjecie w czasie wielkanocnego śniadania. 

Nasza liturgia nie zastąpi mszy świętej i wspólnoty, która gromadzi się wokół ołtarza. Możemy jednak przetrwać ten trudny czas razem i wspólnie się modlić do Zmartwychwstałego Jezusa. 

Przewodniki po domowej liturgii możecie wydrukować lub odczytywać je z telefonu albo komputera. Poniżej znajdują się pliki do pobrania. 

Posłuchaj też listu arcybiskupa Grzegorza Rysia na ten czas

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Domowa liturgia Triduum Paschalnego. Jak modlić się we własnym domu? [PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.