Nie sprzeczałbym się, kto ma na koncie więcej stosów, bo i my i oni mamy ich na koncie o wiele za dużo. Natomiast jest coś, o czym się bardzo mało mówi w tym kontekście.
Czy praca jest dla nas przeklętym trudem? Czy twórczym działaniem, dzięki któremu możemy się w pełni rozwijać i spełniać?
Decyzją Stwórcy w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła − chłopczyk, a w Albanii dziewczynka, późniejsza Matka Teresa z Kalkuty. Święci zakochani w Bogu - mówi Wanda Półtawska
Joanna Sztreker
Św. Ignacy Loyola powiedział kiedyś, że miłość objawia się nie w słowach, lecz w uczynkach. Nie chodzi o to, żebyśmy mówili innym, że ich kochamy, ale byśmy troszczyli się o ludzi, którzy są wokół nas. Jak ma przejawiać się w pracy miłość do bliźniego?
Agata Adaszyńska-Blacha
Żeby wyjechać, rzuciła pracę. Teraz zaczyna od nowa. Zapytałam, czy wpisała sobie misję do CV. - Oczywiście - zapewnia - Pragnienie Boga nie jest mniej ważne niż potrzeba rozwoju...
Facet to ktoś twardy, niezawodny, kto nie płacze, jest oparciem, fundamentem, itd. A tymczasem okazuje się, że nie jesteśmy ani tak silni, ani bezbłędni i do końca twardzi.
Łukasz Kucharski
O samoświadomości można mówić w dwojaki sposób. Po pierwsze, jako o inwestowaniu w swój rozwój. A po wtóre, samoświadomość to narzędzie do codziennego sprawdzania, czy działam w taki sposób, jaki chcę i czy zmierzam w dobrym kierunku.
Hanna Honisz / KAI / psd
Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, jeśli tylko wierzą i dbają o żywą więź z Bogiem, jak najbardziej należą do Kościoła, do tego Bożego Domu, który sam Bóg założył z myślą o naszym zbawieniu - podkreśla w rozmowie z KAI bp Andrzej Czaja.
Tomasz Chwaja, Tomasz Sztreker
Były jezuita i dyrektor jednej z największych instytucji finansowych świata. Ceniony mówca i ekspert ds. zarządzania i rozwoju osobistego, autor książek i twórca kilku fundacji - poznajcie Chrisa Lowney'a.
Współcześnie nikt w rodzinie nie rozmawia o Bogu, rodzina rozmawia o materii, o tym, co trzeba kupić i jak na to znaleźć pieniądze. Panuje dziś materializm i hedonizm - mówi dr Wanda Półtawska.
Kiedy mówi się o kryzysie powołań, to w gruncie rzeczy jest to krytyka Pana Boga: czemu nie wezwał większej ilości ludzi - mówi siostra Małgorzata Borkowska OSB.
Nie widziałem, żeby ktoś przysnął na fejsie, a na medytacji się zdarza…
Piotr Żyłka, Piotr Mucharski
Może jest w nas jakiś lęk, że katolicyzm w naszym kraju jest oblężony przez wrogie siły i każde dopuszczenie do różnicy zdań jest osłabieniem murów Kościoła - rozmowa z Piotrem Mucharskim.
Być w Rzymie tego dnia, kiedy Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym - bezcenne. Jednak również zostając w kraju, możemy głęboko przeżyć to doniosłe wydarzenie i to nie tylko dzięki transmisjom.
Zofia Jabłonowska-Ratajska
Modliłem się jak zwierzę, wrzeszczałem "Ojcze Nasz" trzydzieści, czterdzieści razy aż zobaczyłem Boga, miał twarz mojego starego, tylko z ogromna brodą tak, jak się wyobraża zwykle Wszechmogącego
Jeśli ktoś ma dobre samopoczucie i uważa, że nawracać się powinni wszyscy inni, ale nie on sam, to znaczy, że ma poważny problem.
Czy łatwo było sprostać zaleceniom Benedykta XVI: "Pracuj szybko, ale dobrze"? - rozmowa ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.
Miłość przybliża ludzi, a pożądanie, romansowanie i cudzołóstwo oddala ich od siebie dramatycznie. A w konsekwencji oddala także od Boga - mówi psycholog, ks. Marek Dziewiecki.
Trumniak, koneser, przystojny neon, albo oazówka, wędrowniczka lub bieszczadzki anioł - popatrz na swoje ubranie i przekonaj się, jak cię widzą w kościele.
Czyż nie jest paradoksem, że o Synu Bożym i Zbawicielu mówimy per "Jezus", o pierwszym papieżu "Piotr", a do siebie nawzajem zwracamy się per "Najprzewielebniejsza Ekscelencjo"?
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}