KAI / Marcin Przeciszewski i Alina Petrowa-Wasilewicz / psd
Cywilizacja euroatlantycka stacza się w pogaństwo, tym bardziej potrzebne są działania prawdziwych chrześcijan.
KAI / Alina Petrowa-Wasilewicz / psd
Mam wrażenie, że problem aborcji jest tylko pretekstem do rewolucji, której celem zablokowanie niepoprawnie myślącym dostępu do stanowisk kierowniczych - mówi prof. Bogdan Chazan.
Prace nad darmowym podręcznikiem dla najmłodszych, pod dawna budzą spore emocje. Ostatnio rozgrzała je walka o Boże Narodzenie, o którym w darmowym elementarzu w ogóle nie wspomniano.
Kogoś, kto nie wstydzi się mówić głośno o swojej wierze, i to jeszcze w wakacyjnej sceneri, najczęściej szufladkujemy jednoznacznie: sekta. Tymczasem to Jezus mówił swoim uczniom: "Idźcie i głoście!".
Marta Jacukiewicz
Czasem nazywają mnie "przyjacielem" Ojca Świętego. Nigdy do tego słowa nie przywiązywałem wagi, bo nigdy - i do dziś dnia - nie uważam się za przyjaciela Jana Pawła II... - mówi kard. Stanisław Dziwisz.
Jak być duszpasterzem młodzieży? Jaka jest współczesna młodzież? Takie pytania stawiają sobie socjologowie i analitycy życia społecznego, a także księża.
Jeśli ktoś uprawiał medycynę uczciwie i zgodnie z zasadami etyki lekarskiej, to nic się nie zmienia. Dlaczego więc atakuje się ludzi, którzy chcą kierować się sumieniem i uczciwością?!
"Wolę Kościół po wypadku niż Kościół chory" - powtarza papież Franciszek swoje duszpasterskie credo. Co zrobić, żeby nie zachorować z powodu zaduchu Kościoła szczelnie zamkniętego?
Encyklika "Laborem Exercens" była encykliką Solidarności. Ona wyrastała wprost z tego, że papież myślał o Solidarności. Dawał w niej odpowiedzi na pytania, które wtedy w Polsce były stawiane.
Wolność jest dynamiczna, nie statyczna; nie można raz jej odzyskać i zapaść w sen zimowy. Nie można też uznać, że przynosi ją w darze tylko lewica, tylko liberałowie albo tylko prawica.
Marta Jacukiewicz
Politycy w ostatnim czasie chcieliby regulować sprawy religijne i sprawy Kościoła. Główny spór, który toczy się od wielu dziesiątków lat, to "prywatyzacja" religii - mówi kard. Kazimierz Nycz.
"Przekroczcie wyobrażenia, odrzućcie stereotypy i zdejmijcie blokadę, że Lednica jest dla młodych". Warto skorzystać z tego zaproszenia, tym bardziej że Lednica "jest czynna" cały rok.
Dziecko jest nie tylko przyszłością szczęśliwych rodzin, społeczeństw i państw, ale także jest przyszłością Kościoła. W jaki sposób Kościół spogląda na dziecko?
Inf. prasowa
Trudno przecenić wagę znajomości łaciny, greki i innych języków Wschodu dla Europy, dlatego tym bardziej należy boleć nad faktem, że dostęp do tej wiedzy jest coraz bardziej ograniczony. Próbę ułatwienia dostępu do nauki języków starożytnych podejmuje Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis", które tworzy w Łodzi Szkołę Języków Wschodu i Zachodu "Rhesis".
Bycie katechetą to nie tylko odpracowanie "etatu" w szkole. To przede wszystkim bycie dla tych młodych, którzy w natłoku codziennych swoich problemów na różne sposoby szukają Boga
Wydawać by się mogło, że Kościół nie proponuje nic specjalnego kobiecie. Tylko mężczyźni wydają się najważniejsi, za to kobiety robią tło dla pustych ławek kościelnych. Ale czy tak jest rzeczywiście?
Zamiast studiować metryki seminarzystów, warto poznać historię ich drogi do bram seminarium. A ta bywa kręta z różnych powodów.
Tomasz Chwaja
Towarzystwo Jezusowe zostało założone w 1540 r. bez żadnego biznesplanu czy kapitału zakładowego. Jednak od prawie 500 lat zarządza z powodzeniem siecią placówek na całym świecie.
Jeżeli widzisz, że w twoim bloku, w twojej miejscowości ktoś cierpi z powodu braku pracy, nie zostawiaj go samego. Tak od zawsze postępowali chrześcijanie: otwierali swoje serca i kieszenie…
O swoim powołaniu, "papieskiej chorobie" i konieczności zarażania nią innych opowiada o. Jan Góra OP, twórca spotkań młodych nad Lednicą.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}