Zawodowo zajmuje się programowaniem, ale odnalazł swoje powołanie w pomocy zwierzętom

Zawodowo zajmuje się programowaniem, ale odnalazł swoje powołanie w pomocy zwierzętom
(fot. unsplash.com / instagram.com)
dobrewiadomosci.net / Michał Lewandowski

Kupił farmę na której opiekuje się aktualnie setkami psów. To raj dla bezdomnych czworonogów.

Rakesh Shukla jest inżynierem oprogramowania, jednak to nie linijki kodu okazały się powołaniem 45-letniego mieszkańca Indii. Kupił 3-akrową farmę na której postanowił zorganizować miejsce, które będzie służyło opiece nad bezdomnymi psami.

W miejscowości Doddballapur, gdzie znajduje się jego ziemia, mieszka aktualnie 735 bezdomnych psów. Jak podaje portal dobrewiadomosci.net, zwierzęta błąkały się przedtem na ulicach miasta, gdzie część z nich była porzucona przez swoich właścicieli.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Inforoads (@inforoads)

"Jestem ostatnim ratunkiem dla tych psów, które nie są już ładne i nikt nie chce ich głaskać i przytulać. Wiele z nich jest chorych, nie mają nikogo poza mną"- powiedział programista.

Mężczyzna nazywany jest w okolicy "psim ojcem" i choć wraz z żoną posiada firmę informatyczną, to na farmie spędza średnio trzy, cztery dni w tygodniu.

Stanisław Jaromi OFMConv: niszcząc przyrodę niszczymy samych siebie [WYWIAD] >>

"Wcześniej pracowałem w Delhi, w Stanach Zjednoczonych, następnie założyłem własną firmę w Bangalore. Kupowałem duże samochody i drogie zegarki, prowadziłem luksusowe życie. Wielokrotnie podróżowałem, zwiedziłem świat, ale nie czułem się wtedy szczęśliwy" - opowiada.

Wszystko zmieniło się w czerwcu 2009 roku, kiedy pod jego opiekę trafił 45-dniowy Golden Retriever "Kavya". Zakochał się od pierwszego wejrzenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez whatsappvideos (@whatsappvideos_00)

"Kiedy weszliśmy do domu, pobiegła i ukryła się w kącie. Położyłem się na podłodze i ją zawołałem, widziałem że się boi, w oczach miała wymalowaną niewinność i zaufanie. To był właśnie moment, w którym wszystko się zmieniło, to uczucie było tak silne, że aż mrowiły mnie włosy, a na twarzy czułem ciepłą poświatę. Nie musiałem już nigdy więcej zadawać sobie pytania - po co tu jestem?" - wspomina swoje pierwsze spotkanie z "Kavyą".

Przez kolejne tygodnie Shukla przygarniał każdego psa, którego spotkał na ulicy. "Początkowo trzymał je w domu, ale kiedy żona zaprotestowała, przeniósł część z nich do biura, gdzie górne piętro zostało zmienione na dom dla psów. Jednak stado ciągle się powiększało, dlatego w 2012 roku, pan Shukla kupił ziemię w mieście Doddballapur i założył gospodarstwo. Stało się ono rajem dla starych, chorych i niechcianych psów" - relacjonuje portal dobrewiadomosci.net.

Gospodarstwo dla bezpieczeństwa podopiecznych otoczone jest podwójnym ogordzeniem. Posiada stawy do kąpieli i mnóstwo otwartych przestrzeni. 10 pracowników, którzy zajmują się czworonogami, to przeszkoleni asystenci weterynaryjni, którzy doglądają zwierzęta, karmią je i w razie potrzeby zapewniają opiekę medyczną. Niektóre psy wymagają szczególnej uwagi ze względu na przewlekłe choroby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VOSD (@vosd.in)

Dzienny koszt prowadzenia ośrodka to ok. 3 tys złotych. Wśród części niezadowolonych mieszkańców pojawiły się oczekiwania, że Shukla zamknie ośrodek, który ich zdaniem zakłóca porządek społeczny. Jednak on sam nie zraża się takimi głosami i twierdzi, że ze swoimi psami zawarł wyjątkowe porozumienie. "Rozstaniemy się tylko wtedy, gdy jedno z nas pożegna się z tym światem" - powiedział.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
20,94 zł
29,90 zł

Ta książka to dobra pomoc w wychowaniu do szacunku dla życia, dla dobra i piękna, a także pogłębione wsparcie w kształtowaniu wrażliwego sumienia, z którego wyrasta właściwa postawa względem środowiska naturalnego. Niech wyrazem naszej odpowiedzialności...

Skomentuj artykuł

Zawodowo zajmuje się programowaniem, ale odnalazł swoje powołanie w pomocy zwierzętom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.