Adwent na DEON.pl

Adwent na DEON.pl
2 lata temu

Rozpoczynamy Adwent, czas, który chcemy jak najlepiej wykorzystać na odnowienie naszej miłości do Boga i ludzi. Na ten szczególny okres przygotowaliśmy specjalnie dla was kilka propozycji.

Gdzie szukać nadziei w trudnych czasach? | abp Grzegorz Ryś

Mamy problem z nadzieją. Uwiera nas mówienie o niej. Niby jest, ale taka niewyraźna. Gdzie jej szukać, kiedy wszystko wydaje się stracone? Jak nie dusić się własną beznadziejnością? Kiedy ostatnio ogłaszaliśmy chrześcijaństwo jako nadzieję? Kiedy ostatnio uczestniczący w Mszy św. wyszli z niej z nadzieją i radością wypisanymi na twarzach? Szukamy odpowiedzi z abp. Grzegorzem.

38152652532_976c5c26f4_h.jpg [367.17 KB]fot. Episkopat

Odnajdź Boga i szczęście w ciszy i prostocie | brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Brat Marek z Taizé i Piotr Żyłka rozmawiają o tym, jak radzić sobie z kryzysami wiary i zwątpieniem. Żyjący we ekumenicznej wspólnocie polski ksiądz podpowiada od czego zacząć modlitwę, żeby spotkać w niej Pana Boga. Oraz opowiada o wydarzeniach, które pomogły mu na nowo odkryć Ewangelię. Będziecie mogli posłuchać czterech podcastów i zobaczyć dwa filmy krótkometrażowe o Taizé.

O Kościele bez nadęcia | Józef Puciłowski OP, Michał Lewandowski

Dominikanin, Józef Puciłowski OP mierzy się z trudnymi tematami, które obecne są w dzisiejszym Kościele w Polsce. Nie ucieka od trudnych pytań. Nie chowa się za półsłówkami. Przez kolejne tygodnie szczerze opowie o Kościele w czasie chaosu i kryzysu. Wskaże drogę. Bardzo potrzebny głos, nie tylko na adwent.

20191112_213846.jpg [2.92 MB]fot. Michał Lewandowski

Niepotrzebny Adwent (ale się przydaje) | Wacław Oszajca SJ, Karol Kleczka

Czy jeszcze wierzymy, że Jezus powróci? Co by nam powiedział? „Jeśli się wierzy, że nasza rzeczywistość nie jest zawieszona w próżni, ale jest w niej jeszcze coś więcej - Duch Święty - to na dobrą sprawę Adwent nie jest potrzebny” - mówi Wacław Oszajca SJ. Posłuchaj adwentowego podcastu i poszukaj z nami Pana Boga, a zobaczysz, że Boże Narodzenie trwa nieustannie.

oszajca-sj-druga-prawda-wiary-to-herezja.jpg [70.50 KB]fot. Wydawnictwo WAM

Rekolekcje dla zdołowanych | Paweł Krupa OP

Szef się uwziął? Ksiądz cię wkurzył? A może jest jeszcze trudniej - spotkała cię choroba i śmierć kogoś bliskiego? Jak w tym chaosie znaleźć światło - szczególnie, kiedy wydaje się, że Bóg milczy…? Nasza propozycja na dobry początek: trzyminutowe konferencje o. Pawła Krupy OP! Są jak porządne espresso - krótkie, mocne i dodające energii.

maxresdefault.jpg [84.45 KB]fot. YouTube / W drodze

Jezus na ulicy | Ada Porowska, Karol Kleczka

„Myślałam, że tej zimy on umrze. Że nie da rady”, ale człowieka stać na nadludzkie wysiłki. Czasem niestety najwięcej kosztuje prosty uśmiech i „dzień dobry”, bo wolimy słyszeć i powtarzać wiele stereotypów na temat osób w kryzysie bezdomności: że twoich wybór, że nie chcą pomocy, a czasem że na to zasługują. Wydaje nam się, że mamy pewność czego potrzebują. Ale jak tak naprawdę wygląda świat osoby bezdomnej? Może nie różni się od twojego świata.

fot. archiwum prywatnefot. archiwum prywatne

Uwierz w Ducha! | Marcin Jakimowicz

Czy modlitwa to bardziej “Gwiezdne wojny”, czy “Rolnik szuka żony”? Czy charyzmaty są raczej dla członków Bethel Church, czy dla katolików? Jakie plagi dręczą dziś wspólnoty? Marcin Jakimowicz, dziennikarz “Gościa Niedzielnego” i autor wielu książek, mierzy się z trudnymi pytaniami i przekonuje: w całej tej skrzywionej rzeczywistości… uwierz w Ducha!

fot. YouTubefot. YouTube

Jak na nowo pokochać Kościół? | Generał jezuitów Arturo Sosa SJ

Arturo Sosa SJ przyjechał z wizytą do Polski 6 maja. Spędził tutaj dwa tygodnie, spotykając się ze współbraćmi i współpracownikami jezuitów. Wspólnie zmierzymy się z trudnymi pytaniami. Generał opowie nam, jak kochać Kościół, kiedy wokół same zgorszenia; gdzie odkrywa twarz Boga, kiedy nie można milczeć w mediach oraz zdradzi, czy udziela rad papieżowi.

IMG_1377.JPG [4.73 MB]fot. Michał Lewandowski

Miłość pełna wrażliwości i odwagi | Monika Chochla

Co usłyszysz, gdy zapytasz siebie o „szczęśliwy związek”? W czasie Adwentu razem z Moniką Chochlą, psychologiem, zmierzymy się z tym pytaniem. Zastanowimy się nad tym, po co warto być autentycznym w relacji, co to znaczy odwaga i zaufanie, i dlaczego w szczęśliwym związku nie trzeba za wszelką cenę być miłą i ładną kobietą albo mężczyzną „z jajami”.

IMG_7422.jpg [931.05 KB]fot. Paweł Jędo

Jak żyć pełnymi garściami? | Barbara Turek

Basia dla swoich rodziców okazała się wielkim zaskoczeniem, po jej narodzinach okazało się, że nie będzie chodzić, mówić, widzieć ani słyszeć. Poszła na całość: wyprowadziła się z domu, została coachem, pojechała autostopem do papieża. Opowie nam o tym, dlaczego król Julian to mistrz duchowy, czemu wkurza się na Boga, jak trafiła do więzienia i jakie zna patenty na życie pełnymi garściami.

fot. Sylwia Wawrzkiewiczfot. Sylwia Wawrzkiewicz

Ślady Boga | DEON Studio Sessions

Miałeś kiedyś wrażenie, że poprzez jakąś piosenkę dotknął Cię Bóg? Przemówił do Ciebie, przytulił, pocieszył, rozwiał wątpliwości, uwolnił… Spotkałeś się z Nim w muzyce? Jeśli nie, to w ciągu najbliższych kilku tygodni będziesz mógł tego doświadczyć. Adwent to czas oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa, ale czy to znaczy, że Bóg nas opuścił? Nic bardziej mylnego. Wypełnia Sobą wszystko i wszystkich, czyniąc nas piękniejszymi i prawdziwszymi. I właśnie tego piękna oraz prawdy poszukamy również w muzyce.

Zaprosiliśmy do współpracy niezwykle utalentowanych wokalistów oraz instrumentalistów - Kasia Bogusz, Daga Gregorowicz, Małgosia Hutek, Przemek Kleczkowski, Hyper Son - dla których tworzenie muzyki to też sposób na modlitwę. Razem stworzyliśmy projekt, który Was pozytywnie zaskoczy. Usłyszcie covery piosenek, które dobrze znacie, ale czy wiecie, że mówią one o Bogu i jego wielkiej miłości do nas? Przekonajcie się sami. 

fot. Deon Studio Sessionsfot. Deon Studio Sessions

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Adwent na DEON.pl
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.