Czy generał jezuitów udziela rad papieżowi?

Czy generał jezuitów udziela rad papieżowi?
(fot. Michał Lewandowski)
1 rok temu
Logo źródła: DEON LIVE DEON Live

Jedno z jezuickich przyrzeczeń przy ostatnich ślubach zakonnych mówi o tym, że kiedy jezuita zostanie wybrany biskupem, to nie uchyli się od wysłuchania rady generała. Czy w takim razie generał jezuitów udziela rad Franciszkowi?

Arturo Sosa SJ podkreśla, że ta obietnica ma swoje znaczenie i swoją wagę. Dodaje, że do tej pory było mniej więcej stu biskupów jezuitów. Potem opowiada o tym, jak wygląda jego relacja z papieżem.

Posłuchajcie sami.

Uwaga, żeby włączyć polskie napisy, kliknij ikonkę w prawym dolnym rogu koło ustawień. 

Generał jezuitów w projekcie "W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ"

Arturo Sosa SJ przyjechał z wizytą do Polski 6 maja. Spędził tutaj dwa tygodnie, spotykając się ze współbraćmi i współpracownikami jezuitów. Zakonnik podkreśla, że poznaje Boga w obliczu Chrystua. Mówi, że "twarz Chrystusa to twarz uchodźcy, osoby wykorzystanej, pogardzanej kobiety, osoby cierpiącej. W tych twarzach objawia się nam Bóg".

Pozostałe odcinki znajdziesz TUTAJ.

* * *

#COŚWIĘCEJ czyli co?

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych wcześniejszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, siostra Eliza i siostra Tymoteusza.

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Czy generał jezuitów udziela rad papieżowi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.