Pokochać życie

Pokochać życie
(fot. JD Hancock / flickr.com / CC BY 2.0)
MarcinG

Pani Kazia, moja przyszywana babcia, zawsze powtarza: "Marcin, młodość ma swoje prawa. Żyj nią, kiedy jeszcze możesz spełniać swoje marzenia, nie prosząc o to innych. Korzystaj z możliwości, które daje ci życie". Pięknie powiedziane? Niech to będzie motto tego, o czym opowiem.

Wczoraj odwiedziłem jeden z portali, by sprawdzić, czy ktoś do mnie napisał. Dostałem kilka wiadomości, wśród nich zaproszenie na spacer od nieznajomej mi osoby. Pomyślałem sobie, że ten ktoś sobie żartuje. Odpisałem, iż nie mam ochoty na umawianie się z osobą, która nie posiada zdjęcia twarzy. Tajemniczy człowiek powiedział, bym zaryzykował... Ach, te moje ciągoty do wszystkiego co niebezpieczne! Umówiłem się.

DEON.PL POLECA
Spotkaliśmy się w pubie przy herbacie. Po dwóch godzinach zaproponowałem spacer, bo już nie chciałem siedzieć w miejscu, gdzie dosłownie wszystko już zlustrowałem wzrokiem. Wyszliśmy. Spacer okazał się strzałem w dziesiątkę. Nagle wszystko się zmieniło. Mężczyzna, który wcześniej nie potrafił dostrzec, że jest z drugą osobą, przerodził się w bardzo ciekawego i otwartego typa. Przyznam się, że zacząłem chłonąć każde jego słowo, starając się uszczypnąć, by zobaczyć, czy to na pewno jest ten sam mężczyzna, co w pubie. Zaczął mi opowiadać o tym, co pomaga mu odnosić sukcesy w życiu. Mówił, że każdy dzień to kolejna możliwość, by zmienić na lepsze świat, a przynajmniej swoje otoczenie. Rozmowa ta nie tylko zmieniła moje nastawienie do niego, ale również przypomniała mi, o co tak naprawdę chodzi w życiu.

Prawie wszystkie osoby, które znam, pracują. Wstają o 5.30 albo 6 rano. Zaczynają pracę o 8-9 i tak ciągną do 16-17. Potem zmęczone stoją w korkach, wracając do domu o godzinie 18-19. Wyczerpane jedzą i siadają przed telewizorem. Kładą się spać. Niektórzy jeszcze idą na siłownię, po dzieci do przedszkola etc. I tak całe kilkadziesiąt lat z przerwą na weekend. Zaczynam "dziś" wiedząc, że będzie "jutro". Choć wiele osób nie jest w stanie zauważyć, że "dziś" minęło tak szybko i już nastało "jutro". Zastanawiałeś się, co Ci pozostaje po dniu dzisiejszym? Pozostają tylko wspomnienia, które utrwalają się, jeśli wydarzyło się coś ważnego. Wspomnienia te rozpamiętujesz latami, a przecież to tylko od Ciebie zależy, czy będziesz szczęśliwy przez moment, czy przez cale życie. To od Ciebie zależy, czy jedną chwilę będziesz rozpamiętywał przez lata, czy też będziesz budował szczęście każdym swoim posunięciem.

Jestem przekonany, że bardzo dobrze jest stanąć przed lustrem każdego ranka i powiedzieć sobie: "jestem szczęściarzem". To właśnie rano programujesz swój dzień. Wszystko zależy od motywacji, od nastawienia. Jeśli powiesz sobie, że ten dzień będzie wyjątkowy, to taki będzie! Tak działa Twój ludzki umysł! To od każdego z nas zależy, czy jesteśmy w stanie przeżyć każdą chwilę w pełni. To od Ciebie zależy, czy Twój świat będzie kolorowy, czy tylko czarno-biały.

Motywowanie siebie samego do życia pełnią chwili powoduje, że czujesz się człowiekiem sukcesu. Dzięki Tobie też zmienia się otoczenie, które wie, od kogo brać przykład. Czerpie od Ciebie pozytywną energię, jak to niektórzy mawiają. Tacy ludzie jak Ty mają łatwiej, bo dzięki pozytywnemu nastawieniu każdy problem jest dla nich wyzwaniem, każda porażka jest dla nich okazją do wyciągnięcia wniosków, a powodzenie i sukces - konsekwencją obranej drogi. Na pewno słyszałeś, że życie to tylko chwila. Na pewno słyszałeś, że zanim się obejrzysz, życie minie jak z bicza strzelił. Dlatego, czy nie warto tej chwili przeżyć godnie, z uśmiechem na twarzy i ten uśmiech, tę pozytywną energię przekazać kolejnym pokoleniom?

Spytasz pewnie: "Ale jak to zrobić? Jak być szczęśliwym?" Na pewno nie dam Ci na to jednego przepisu, ale jestem w stanie powiedzieć, że warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i następnie wyciągnąć wnioski, które potrafią nam uświadomić, co kochamy i do czego dążymy. Warto usiąść i pomyśleć: dlaczego i po co żyjesz? Jaki jest najważniejszy sens Twojego życia? Czy warto być szczęśliwym, a jeśli tak, to kiedy postawisz swój pierwszy krok naprzód, by osiągnąć ten stan? Co powoduje, że odczuwasz strach, by zrobić naprzód krok i jak możesz się pozbyć tego strachu? Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie!

Żyjesz tu i teraz. Nie możesz odpocząć, odstawiając życie na bok. Pamiętaj, że bez działania nie ma efektów! To od Ciebie zależy, czy zrobisz pierwszy krok, by żyć lepiej, by być spełnionym. Od Ciebie zależy wszystko! Rozwijaj się! Bądź sobą, bo tylko tak możesz przekonać się, że jesteś wspaniały i wyjątkowy! Uśmiechaj się do siebie! Bądź świadomy siebie! Zapragnij zmian! Pozwól sobie na bycie szczęśliwym. Wykorzystaj to i poczytaj więcej na ten temat, albo porozmawiaj ze mną, jeśli masz jakieś pytanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pokochać życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.