Być pielęgniarką to zaszczyt

Logo źródła: Dziennik Polski Dorota Dejmek / "Dziennik Polski"

Krakowskie kino Kijów Centrum stało się w minioną środę scenerią uroczystej gali, gromadzącej pielęgniarki i ich znamienitych gości. Jego Ekscelencja ksiądz biskup Józef Guzdek otwierając galę powiedział, że w tym świątecznym dla pielęgniarek dniu szczególnie mocno modlił się w ich intencji. Wojewoda Stanisław Kracik żartobliwie zastrzegł, że sam mszy co prawda nie odprawia, jednak pracę pielęgniarek ceni sobie bardzo i zna jej trudy, co wynika zresztą z osobistych doświadczeń (wojewoda jako młody człowiek, wraz ze swą żoną, pracował jako wolontariusz w szpitalu). Halina Gniadek, pielęgniarka ze Szpitala im. St. Żeromskiego, otrzymała z rąk wojewody Złoty Medal Za Długoletnią Służbę, przyznany jeszcze przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Jestem tak wzruszona, że potrafię powiedzieć tylko "dziękuję" - przemówiła do mikrofonu odznaczona pielęgniarka, dla której był to z pewnością jeden z najważniejszych dni w życiu.

Podczas gali 85 pielęgniarek z krakowskich i małopolskich szpitali otrzymało odznaczenia resortowe, które wręczała doc. Maria Kózka, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa. Prezydent Jacek Majchrowski w ciepłych słowach gratulował wszystkim paniom, podkreślając, że najważniejsze, aby za swoją trudną pracę otrzymywały godziwe wynagrodzenie. Tadeusz Wadas, przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, który wraz z Agatą Niemiec prowadził spotkanie, sugerował, że dzisiejszy dzień jest świętem, czasem radości i uśmiechów i nie czas na poruszanie trudnych tematów. - Problemy będziemy się starali rozwiązywać, ale dopiero jutro - mówił. - Dziś świętujmy.

DEON.PL POLECA
Gala była także okazją do ogłoszenia wyników Plebiscytu Na Najlepszą Pielęgniarkę i Położną Małopolski, którego organizatorem był "Dziennik Polski". Honorowy Tytuł Najlepszej Pielęgniarki/Położnej Małopolski otrzymały panie: Ewa Tobiasiewicz - Przychodnia Salwatorska, Kraków, Joanna Rudek - Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Beata Marzec - położna, NZOZ na Siemiradzkiego, Kraków, Alicja Mendyk - emerytowana położna, Elżbieta Perlińska - NZOZ Bocheńska, Kraków, Małgorzata Michalewska - Szpital Miejski Specjalistyczny im. Narutowicza w Krakowie, Grażyna Jurkowska - NZOZ KrakMed, Kraków, Anna Dutkiewicz - Instytut Onkologii, Kraków, Rozalia Biskupska - Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Zofia Białowąs - NZOZ Vadimed, Kraków. Statuetki wręczył wyróżnionym pielęgniarkom zastępca naczelnego "DzP" red. Maciej Kwaśniewski. Były wspólne zdjęcia, kwiaty, gratulacje i moc wzruszeń. - Bez pielęgniarek nie byłoby służby zdrowia - podkreślał znaczenie zawodu marszałek Marek Nawara.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Być pielęgniarką to zaszczyt
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.