Największych zbrodni w dziejach ludzkości dokonano pod zasłoną jakiegoś dobra, mającego te zbrodnie usprawiedliwiać.
Kiedy próbujemy odnaleźć zagubiony przedmiot, zapalamy w domu wszystkie światła, niekiedy bierzemy do ręki latarkę i zabieramy się do szukania. Jak w naszym życiowym bałaganie odnaleźć siebie? Trzeba zapalić światło.
Ja tylko nie dałem się pokonać - mówi Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.
Marek Franczak o tym, kim był jego ojciec, dowiedział się dopiero po 1989 r. Teraz odzyskał czaszkę taty, którą komuniści oddzielili od tułowia.
Michał Bondyra
Obecna sytuacja z frankiem szwajcarskim to proces przejściowy. Wynika ona przede wszystkim ze słabości euro i reakcji spekulantów z rynków finansowych - mówi Andrzej Sadowski ekonomista, komentator gospodarczy, inicjator powstania i obecny prezydent Centrum im. A. Smitha.
Każdego dnia na świecie dochodzi do około 30 zamachów terrorystycznych, w których ginie prawie 50 osób, a dalszych 80 odnosi rany. Terroryzm jest obecnie jednym z najważniejszych światowych problemów.
Ludności cywilna potrzebuje pomocy z zagranicy. To, czego Nigeryjczycy doświadczają z rąk islamskich fundamentalistów, "przekracza ludzką wytrzymałość"
Fundraising i wolontariat to dwie kolumny bez których z trudem może się ostać dzieło Boże. Pieniądze i czas z serca dawane mogą zaowocować nie tylko lepszym światem, ale przede wszystkim przemieniają wewnętrznie tych, którzy chcą ze swojego życia, z tego co osiągnęli i kim są, uczynić dar dla innych.
Dwukrotnie był skazany na karę śmierci przez Niemców, raz przez NKWD. Historię dziadka moich dzieci poznałem, gdy prezydent Lech Kaczyński wręczył mu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.
Michał Bondyra
Z Małgorzatą Cieloch, rzecznik prasową Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, o pułapkach podczas świątecznych zakupów.
Młodzi ludzie mają nadzieję, że dzięki korporacjom nabierają nowego stylu życia. Nie zdają sobie jednak sprawy, że sprzedają duszę. A przecież nie taki był kontrakt - mówi opowiadając o swoim najnowszym filmie Krzysztof Zanussi.
Tadeusza Różewicza (1921-2014) spotkałem dwa razy. Pierwszy raz w Poznaniu, na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, po wieczorze autorskim. Drugi raz w Warszawie, pod koniec zeszłego wieku. Jest wreszcie jeszcze trzecie spotkanie, tyle że nie twarzą w twarz (choć nie wiadomo). To testament poety.
Z Remigiuszem Kalskim SJ, misjonarzem pracującym w Kirgistanie, rozmawia Józef Augustyn SJ
Z Bogusławem Piechutą OFMCap o Modlitewnych Grupach Ojca Pio rozmawia Jacek Siepsiak SJ.
Zimowy numer kwartalnika "Życie Duchowe" jest poświęcony Ojcu Pio, spowiednikowi i kierownikowi duchowemu, mistykowi i stygmatykowi, którego 16 czerwca 2002 roku Jan Paweł II zaliczył do grona świętych.
Nasza kultura nie przetrwa bez Jezusa Chrystusa, bo została zbudowana na fundamencie judeochrześcijańskim - mówi wybitny scenarzysta i reżyser Krzysztof Zanussi.
Znana sieć sklepów zachęca do robienia świątecznych zakupów kampanią reklamową z udziałem satanisty i aborcjonistki. Co robią katolicy? Rozpoczynają bojkot.
Dorota Niedźwiecka
Maksymilian urodził się trzy miesiące przed terminem. Dostał 3 punkty na 10 w skali Apgar. Niepewność, obawa i mnóstwo nadziei - tych uczuć jego najbliżsi doświadczali przez kolejne tygodnie.
Powróćmy do zakończonego 19 października br. synodu nadzwyczajnego na temat rodziny. "Dokument podsumowujący pierwszy tydzień obrad synodu jest nie do przyjęcia dla wielu biskupów" - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.
Z początkiem listopada zbiegają się ze sobą dwa wyjątkowe dni. Najpierw tryumfuje radość z powodu rzesz ludzi zbawionych, a później refleksja nad grobami najbliższych. Nie wiemy, czy osiągnęli już stan zbawienia, więc modlimy się za nich i próbujemy im pomóc w skróceniu czyśćca.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}