"Życie Duchowe" (82/2015). Zranieni i uzdrowieni przez ojca

"Życie Duchowe" (82/2015). Zranieni i uzdrowieni przez ojca
Logo źródła: Życie Duchowe Życie Duchowe

"Zranieni i uzdrowieni przez ojca" to tytuł wiosennego numeru "Życia Duchowego". Ten temat może się wydawać "doskonale znany czy wręcz oklepany". O relacji z ojcem ziemskim oraz o jej wpływie na relacje z Ojcem Niebieskim mówi bowiem "wiele opracowań, rekolekcji i programów formacyjnych". Jednak to wciąż aktualny temat.

[-zd_wiosna_2015.mp3-]

DEON.PL POLECA
O naszych obrazach Boga i o ojcostwie Boga pisze w swoim oryginalnym stylu jezuita Wacław Oszajca w artykule pt. "Kto nie używa rózgi, dzieci nie kocha". Z kolei Jacek Siepsiak, też jezuita, przedstawia perypetie biblijnych ojców, sięgając między innymi po historię Dawida i jego syna Absaloma. Leon Nieścior, oblat Maryi, opisuje ojcostwo duchowe Ojców Pustyni w artykule "Łagodni abba na surowej pustyni". Maciej Szczęsny, jezuita, próbuje wyjaśnić, co to znaczy być ojcem duchowym.

Zajmujemy się także ojcostwem raniącym. Jezuita, Jacek Prusak, porusza temat duchowego kazirodztwa, wykorzystywania dzieci przez księży zniekształcającego relacje do Boga i ludzi, a wręcz grożącego "zabiciem duszy". Maria Król-Fijewska przedstawia postawę ojca "niedostrzegającego", "niezadowolonego" i "karzącego". Ojcowskim zranieniom poświęcony jest tekst Józefa Augustyna, jezuity, pt. "Spragnieni ojcowskiej miłości".

Polecamy także wywiad z Jerzym Zelnikiem, w którym znany aktor mówi o relacjach ze swoim ojcem, synem i wnukami, podkreślając, że jego "ojcostwo długo dojrzewało wraz z dojrzewaniem syna".

Uzdrawiającej relacji z ojcem ziemskim i duchowym poświęcony jest również w całości dział świadectw.

Ponadto Andrzej Ruszała, karmelita bosy, kontynuuje rozważania o życiu i dziele św. Teresy Wielkiej w pięćsetną rocznicę jej urodzin. Zachęcamy także do lektury felietonów z działu "Słowo, obraz, czyn", w którym publikujemy między innymi artykuł ks. Marka Lisa o głośnym filmie Jima Sheridana "W imię ojca" oraz tekst Moniki Skarżyńskiej pt. "Holocaust a motyw ukrzyżowania u Marca Chagalla".

Oprócz tekstów do czytania przygotowaliśmy również pomoce do medytacji.

http://www.zycie-duchowe.pl/

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Życie Duchowe" (82/2015). Zranieni i uzdrowieni przez ojca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.