Porzuceni w kwartalniku "Być dla innych"

Porzuceni w kwartalniku "Być dla innych"
Logo źródła: Być dla innych

Drodzy czytelnicy, zapraszamy Was do refleksji i dyskusji zainicjowanej przez poświęcony rodzinie III Nadzwyczajny Synod Biskupów, który odbył się w Rzymie w październiku 2014 roku.

Porzuceni w kwartalniku Duży procent polskiego społeczeństwa stanowią osoby rozwiedzione. W obecnym numerze kwartalnika "Być dla innych" opowiadają nam o swoich dramatach i zadają trudne pytania o swoje miejsce w Kościele. W proponowanych wywiadach i relacjach skupiliśmy się na historiach tych kobiet i mężczyzn, którzy czują się porzuceni i żyją samotnie, są nieraz napiętnowani i odtrąceni przez najbliższych. Niejedna historia opowiedziana przez Elżbietę Ruman (dziennikarkę TVP) i Dariusza Dulabę, wzruszy was do głębi i zmieni Wasze patrzenie na rozwiedzionych.

Szczególnie smutnymi tematami, którymi również się zajmujemy, są trudności w adoptowaniu porzuconych dzieci, sytuacja osób stygmatyzowanych z powodu choroby psychicznej, a także doświadczenia tych, które utraciły jedno z rodziców. Niemal każdy wychowawca musiał zmierzyć się kiedyś z problemami opuszczonego dziecka. Jak pomóc mu się rozwijać? Na to pytanie odpowiada psycholog Joanna Ślusarska w poruszającym artykule "Miłość zamiast pigułki od psychiatry".

Osobny rozdział stanowią w kwartalniku praktyczne wskazówki dla nauczycieli i wychowawców, którzy chcieliby korzystać w swojej pracy z narzędzi stosowanych we współczesnym mentoringu i coachingu. Autorzy, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 w Łodzi i członek Zarządu Wrocławskiego Stowarzyszenia Wychowawców, dzielą się tym, co rzeczywiście sprawdziło się w ich pracy pedagogicznej.

Zapraszamy do lektury i do dyskusji na profilu "Być dla innych" na facebooku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Porzuceni w kwartalniku "Być dla innych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.