Wiara i wdzięk w kwartalniku "Być dla innych"

Wiara i wdzięk w kwartalniku "Być dla innych"
Logo źródła: Być dla innych "Być dla Innych

W obecnym numerze kwartalnika "Być dla innych" (nr 2-3, 2015) proponujemy teksty o kobietach i mężczyznach w kontekście religii, sztuki i literatury.

Wiara i wdzięk w kwartalniku Szczególnie polecamy dwa teksty o kobietach w Koranie oraz o sytuacji kobiety w świecie muzułmańskim. Ponadto ojciec Krzysztof Ołdakowski przeprowadza wywiad z kardynałem Gianfranco Ravasim o relacjach z niewierzącymi, który zatytułowaliśmy "Bez lęku wobec świata", natomiast ojciec Dariusz Michalski SJ wyjaśnia nam dlaczego Jezus nie narzekał i tłumaczy, że rozczarowania, które dopadają nas w kryzysie, są nam potrzebne, byśmy spokornieli. W refleksji nad lekturami rozwijamy między innymi myśl Knuta Hamsuna: "Ziemia zawsze wyżywi tego, kto o nią dba". Mamy nadzieję, że te, jak i inne strony zainspirują wychowawców i liderów do kontynuowania osobistego rozwoju i pielęgnowania w sobie doświadczenia zachwytu i zadziwienia nad pięknem, do czego zachęca papież Franciszek w encyklice Laudato Si.

Wśród materiałów praktycznych proponujemy wychowawcom kolejny tekst z cyklu alfabet coachingu, a nauczycielom religii pomysły na wizualizację w katechezie biblijnej oraz inne nietypowe metody przybliżania uczniom Pisma Świętego. Życzę owocnej lektury, a zainteresowanych naszym kwartalnikiem odsyłam na stronę www.bycdlainnych.jezuici.pl

Wojciech Żmudziński SJ

redaktor naczelny

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wiara i wdzięk w kwartalniku "Być dla innych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.