O fundraiserach, społecznikach, mecenasach w kwartalniku "Być dla innych"

O fundraiserach, społecznikach, mecenasach w kwartalniku "Być dla innych"
Logo źródła: Być dla innych

Fundraising i wolontariat to dwie kolumny bez których z trudem może się ostać dzieło Boże. Pieniądze i czas z serca dawane mogą zaowocować nie tylko lepszym światem, ale przede wszystkim przemieniają wewnętrznie tych, którzy chcą ze swojego życia, z tego co osiągnęli i kim są, uczynić dar dla innych.

O fundraiserach, społecznikach, mecenasach w kwartalniku W kolejnym numerze naszego kwartalnika chcemy zapoznać Czytelnika z osobami, które przed kilkuset laty angażowały się w przemianę świata na lepszy wierząc, że w realizacji marzeń hojność odgrywa zawsze pierwszoplanową rolę. W pierwszych tekstach poznamy św. Ignacego jako fundraisera i ojca Piotra Skargę jako społecznika. Dowiemy się więcej o mecenasach kultury i sztuki, a także zapytamy współczesnych nam ludzi o dobroczynność i wolontariat.

Warto także zapoznać się z artykułem Krzysztofa Durnasia, który zachęca wychowawców do korzystania z technik coachingowych we wspieraniu rozwoju uczniów. Mamy nadzieję, że świadectwa i wspomnienia młodych osób zaangażowanych w wolontariat, którym oddajemy w tym numerze głos, pomogą nauczycielom i liderom organizacji pozarządowych podejść do społecznego wychowania uczniów z jeszcze większym entuzjazmem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

O fundraiserach, społecznikach, mecenasach w kwartalniku "Być dla innych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.