Powołania i charyzmaty zakonne - lutowy "Różaniec"

Powołania i charyzmaty zakonne - lutowy "Różaniec"
"Różaniec" luty 2010
Logo źródła: Różaniec "Różaniec" luty 2010

Dnia 2 lutego obchodzony w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji w najnowszym „Różańcu” podejmujemy temat powołań i charyzmatów zakonnych. Istnieje potrzeba, by ciągle przypominać o roli osób konsekrowanych w Kościele. Wielokrotnie bowiem można spotkać się z pytaniem: Po co nam zakony? Te wątpliwości szczególnie odnoszą się do zakonnic i zakonników żyjących w klasztorach kontemplacyjnych. W naszym piśmie – wydawanym właśnie przez siostry – chcemy ukazać piękno życia zakonnego.

– „Tożsamość osób konsekrowanych przejawia się bardziej w tym, kim są, niż w tym, co robią” – czytamy w artykule ks. Marka Dziewieckiego pt. „Czy życie konsekrowane ma sens?”.

– „Przez oderwanie się od świata osoby konsekrowane świadczą o przemijalności obecnej epoki, ukazują, że nie należy tracić z oczu najważniejszego powołania, jakim jest przebywanie z Bogiem” – dowiadujemy się z tekstu s. Krystyny Dębowskiej zatytułowanego „Bogactwo zakonnych charyzmatów”.

– „Życie zakonne to nie sielanka, składanie rąk, pobożne westchnienia. To codzienny trud, cierpienia, prace, modlitwy – ofiarowane Bogu, aby «miał miłosierdzie dla nas i całego świata»” – pisze ks. Wojciech Przybylski w artykule pt. „Serce przy Bogu, ręce przy pracy”.

– „Znalazłem tę, której zawdzięczam moje powołanie. To ostatnia, najuboższa siostra w tym klasztorze. Nie zdołam nigdy podziękować Bogu za Jego miłosierdzie, bo ta siostra modli się za mnie prawie 20 lat” – czytamy w poruszającym opowiadaniu „Sekret mojego kapłaństwa”, nawiązującym do życia Wilhelma E. Kettelera.

Polecamy także:

– Rozmowę z przełożoną generalną Zgromadzenia Matki Bożej Loretańskiej, matką Zofią Chomiuk CSL na temat loretańskiego charyzmatu.

– Dwa poruszające świadectwa o powołaniu. Historia benedyktyna, o. Ludwika Mycielskiego, który otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. abp. Karola Wojtyły. I loretanki, s. Leny, której droga do zgromadzenia była trudna i dość nietypowa. Urodzona i wychowywana w Związku Radzieckim; w rodzinie nie znającej Boga usłyszała głos powołania.

– Artykuł Lecha Dokowicza pt. „Do kogo należy Kolumbia?”, w którym poznajemy szczegóły zawierzenia się całego państwa Sercom Jezusa i Maryi.

W lutowym numerze „Różańca” przygotowaliśmy prezent dla Czytelników – folder pt. „Jak wytrwać w dobrym? 55 rad bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego”.

Oprócz tego w miesięczniku jak zwykle – konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca oraz konspekt spotkania kółka różańcowego z wymianą tajemnic różańcowych na marzec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Powołania i charyzmaty zakonne - lutowy "Różaniec"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.