Styczniowy numer „Różańca”

Styczniowy numer „Różańca”
"Różaniec" styczeń 2010
Logo źródła: Różaniec "Różaniec" styczeń 2010

Powołanie kapłańskie i zakonne nie jest wyłącznie sprawą samych powołanych, ale całego Kościoła. Życiem księży i sióstr zakonnych interesują się nie tylko wierni, także media. Z tej ludzkiej ciekawości – często krzywdzącej człowieka i zniekształcającej prawdę – można wywnioskować, że świadectwo życia ma moc oddziaływania na innych.

W najnowszym numerze „Różańca” zastanawiamy się nad kryzysem powołanych, a także tych, którzy są jeszcze na etapie rozeznawania powołania. Społeczna reakcja na trudności, wahania oraz odejścia kapłanów jest zróżnicowana. Jedni tracą wiarę, zrażają się do Kościoła, inni angażują się w pomoc, otaczając ich pieczą modlitewną. Więcej na ten temat w styczniowym numerze „Różańca”. Szczególnie polecamy:

– Artykuł ks. Marka Dziewieckiego „Kryzys powołań czy powołanych?”, w którym czytamy m.in. „Nie ma kryzysu powołań i nie ma ludzi bez powołania, gdyż Bóg, który powołuje, nigdy nie jest w kryzysie”.

– Wywiad z ks. prof. dr. hab. Waldemarem Chrostowskim – „Nie ma miłości ponad Miłość”. Na podstawie tej rozmowy czytelnik zaczyna rozumieć ciężar duchowego kryzysu, a przede wszystkim wyciąga wnioski, jak sobie z nim radzić, a także jak pomagać powołanym w ich przezwyciężaniu. Refleksje Księdza Profesora stanowią także cenne wskazówki dla wychowawców i rodziców w kształceniu młodych, by potrafili oni podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, dotyczące realizacji powołania.

Ponadto w styczniowym numerze „Różańca”:

– Nowy dział dla zelatorów: „Różaniec w pytaniach”. Na pytania, dotyczące Żywego Różańca, modlitwy różańcowej odpowiada ks. Szymon Mucha, Diecezjalny Moderator Rodziny Różańcowej.

– Opowieść ks. Łukasza Urbaniaka o wypadku autokaru, jadącego z pielgrzymami polskimi, pod Grenoble we Francji w 2007 r. O niezapomnianym wydarzeniu prawie w ogóle nie rozmawiał. Dla „Różańca” zrobił wyjątek.

– Opowiadania o. Waldemara Meyki OMI o swoich dwóch niezwykłych ukraińskich parafiankach. Wzruszające, momentami stawiających nas – polskich czytelników – w zakłopotanie.

Wraz z pierwszym numerem „Różańca” nowego roku 2010 przygotowaliśmy dla Czytelników prezent – folder „Łaski Jubileuszu i dziękczynienie”, będący podsumowaniem Roku Jubileuszowego 100-lecia „Kółka Różańcowego” – „Różańca”, a także „Konspekt spotkania kółka różańcowego”.

Oprócz tego w miesięczniku jak zwykle – konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Styczniowy numer „Różańca”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.