W drodze do świętości - marcowy „Różaniec”

W drodze do świętości - marcowy „Różaniec”
„Różaniec” marzec 2010
Logo źródła: Różaniec „Różaniec” marzec 2010

W dobie nieustannego braku czasu nawet Wielki Post może nam minąć w pośpiechu i zabieganiu. Są jednak chwile, gdy podejmujemy refleksję, zwalniamy tempo... Okazji ku temu w tym miesiącu jest dużo: rekolekcje wielkopostne, nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali. Cenną pomocą w dobrym ich przeżywaniu będą z pewnością artykuły z najnowszego numeru „Różańca”. Na ten szczególny liturgiczny okres poddajemy do refleksji temat świętości, a dokładnie – powołanie do bycia świętym.

By zgłębić jego tajemnicę, polecamy lekturę następujących tekstów:

– „Świętość dla wszystkich!” ks. Marka Dziewieckiego, z którego dowiadujemy się, że do świętości powołany jest każdy, a „dorastanie do świętości nie jest spontaniczne, lecz wymaga wysiłku”.

– „Kalkulator do liczenia grzechów” ks. Andrzeja Adamskiego. Autor w tekście porusza zagadnienie właściwego formowania sumienia, podając jednocześnie metodę przeprowadzenia dobrego rachunku sumienia.

– „Jak mądrze dysponować czasem?” w opracowaniu s. Małgorzaty Włoch OP, poprzez który Autorka przekonuje nas, że „mądrością życia jest tak dysponować czasem, by jak najwięcej wygospodarować go na przebywanie w obecności Boga i tworzenie głębokich więzi z ludźmi”.

Oprócz tego zachęcamy także do lektury:

– „W oczekiwaniu na czas oczyszczenia” Gabriela Turowskiego, w którym Autor przybliża trudne, lecz rzeczywiste słowa ks. kard. Karola Wojtyły: „Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Prawdą a anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem”.

– „Życie za życie” s. M. Wioletty Ostrowskiej CSL o wzruszającej, trudnej, a zarazem budującej historii Basi, której szczęśliwe życie u boku kochającego męża i synka przerywa śmiertelna choroba.

Oprócz tego w miesięczniku jak zwykle – konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca oraz konspekt spotkania kółka różańcowego na marzec.

W marcowym numerze „Różańca” przygotowaliśmy także rozważania Drogi krzyżowej autorstwa ks. Szymona Muchy oraz prezent dla naszych Czytelników – kartę z modlitwą do św. Michała Archanioła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W drodze do świętości - marcowy „Różaniec”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.