W Małopolsce pomagają znaleźć pracę

W Małopolsce pomagają znaleźć pracę
Brytyjskie metody aktywizacji zawodowej, które przenieśliśmy na polski grunt sprawdzają się u nas - mówi Anna Stochlińska, kierownik projektu (fot. iprole/sxc.hu)
10 lat temu
Logo źródła: Dziennik Polski KLIM / "Dziennik Polski"

600 bezrobotnych z Krakowa, Proszowic i Miechowa otrzyma pomoc w poszukiwaniu pracy. Trwa nabór do programu "Małopolska Strefa Aktywizacji i Zatrudnienia".

Oferta skierowana jest do długotrwale bezrobotnych kobiet oraz długotrwale bezrobotnych niepełnosprawnych mężczyzn. Duże szanse na zakwalifikowanie się do projektu mają też samotne matki.

Są jednak dwa warunki: trzeba być zarejestrowanym w urzędzie pracy przez co najmniej 12 miesięcy w ciągu ostatnich dwóch lat oraz mieszkać na terenie dzielnicy Kraków-Podgórze, w Proszowicach lub Miechowie. Projekt realizują: brytyjska firma Reed in Partnership, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Małopolski Związek Pracodawców i krakowska firma Eurokreator.

Uczestnicy będą mogli liczyć na indywidualne wsparcie doradców osobistych oraz szkolenia specjalistyczne, przygotowujące do skutecznego poszukiwania pracy. Podczas zajęć rozwijane będą m.in umiejętności miękkie, jak motywacja, komunikatywność, asertywność, autoprezentacja. Uczestnicy zapoznają się też ze skutecznymi metodami przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Kolejnym etapem będzie kurs zawodowy. Samotne matki będą miały zapewnioną pomoc w zorganizowaniu opieki dla dzieci. Na tym jednak nie koniec. Bezrobotni będą mogli odbyć 3-miesięczny, płatny staż w wybranej firmie. Specjaliści pomogą też w poszukiwaniu pracy - bardzo często te poszukiwania kończą się sukcesem.

- Oferujemy kompleksowość działań - mówi Anna Stochlińska z firmy Reed in Partnership, kierownik projektu. - Brytyjskie metody aktywizacji zawodowej, które przenieśliśmy na polski grunt sprawdzają się u nas. Bardzo ważny jest etap diagnozowania. Zanim uczestnik projektu przystąpi do szkoleń i kursów, bardzo dokładnie badane są jego predyspozycje - tak, by właściwie dopasować osobę do wybranego zawodu. Tu nie ma przypadkowości i dowolności na zasadzie, że wskazujemy zawód, który nam się podoba.

Projekt zakłada udzielenie wsparcia 600 osobom do końca 2011 roku. Być może uda się jednak przyjąć jeszcze więcej bezrobotnych. - Jeśli fundusze na to pozwolą, limit uczestników zostanie zwiększony - zapowiada Anna Stochlińska.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać na stronie www.reedinpartnership.pl/Projekty-EFS. Biuro projektu w Krakowie: ul. Malborska 65,II piętro, pok. 24, tel. (12)62-36-900.

Źródło: Pomogą znaleźć pracęwww.dziennikpolski24.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Małopolsce pomagają znaleźć pracę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.