Wrześniowy "Posłaniec Serca Jezusowego"

Wrześniowy "Posłaniec Serca Jezusowego"
8 lat temu
Logo źródła: Posłaniec "Posłaniec Serca Jezusowego"

We wrześniu Kościół celebrować będzie święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W znaczenie tego świętego znaku wiary wprowadza w wrześniowym wydaniu katolickiego miesięcznika "Posłaniec Serca Jezusowego" św. Teodor Studyta w refleksji zatytułowanej Drogocenny i życiodajny.

Tematykę krzyża jako bramy do zbawienia i nowego początku podejmuje także ks. Jakub Kołacz SJ, pytając w artykule Kto Krzyż odgadnie, jak to możliwe, że przez wieki chrześcijanie dumni są z tego, co miało ich przerazić.

O bohaterskiej wspólnocie sióstr nazaretanek z Nowogródka, które w 1943 roku zostały rozstrzelane przez Niemców (ich liturgiczne wspomnienie obchodzone jest 4 września) pisze Helena Lis w tekście Przyjęta ofiara.

Rocznicę 500-lecia urodzin hiszpańskiego jezuity Diego Laíneza, niestrudzonego sługi Kościoła, wspomina ks. Marek Wójtowicz SJ w tekście Obrońca wiary i papiestwa.

Natomiast artykuł ks. Jana Koniora SJ zatytułowany Pokłosie Kongresu Eucharystycznego pomoże zrozumieć, co tak ważnego wydarzyło się w Irlandii tego lata, że przybyło do tego kraju ze 102 krajów tak wielu chrześcijan.

Zachęcam do zapoznania się z refleksjami Beaty Wiklik pracującej jako wolontariuszka w Nepalu oraz do lektury tekstu Elżbiety Nowak o dzieleniu się z potrzebującymi, których coraz więcej wokół nas.

W numerze także komentarze do niedzielnych Ewangelii i wyjaśnienie papieskich intencji: ogólnej i misyjnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wrześniowy "Posłaniec Serca Jezusowego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.