7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki
(fot. df)
Logo źródła: WAM as

Zaglądanie za okładkę jest jak podpatrywanie innych światów przez dziurkę od klucza. Nie wiadomo, co nas spotka, gdy naciśniemy klamkę i wejdziemy do środka. Z okazji Światowego Dnia Książki proponujemy Wam odwiedziny w kilku książkowych światach. Jeśli ktoś z was szukałby tu lektur będących skutecznym środkiem nasennym, to wybaczcie. Przy tych książkach nie da się spać!

M. Kareta, "Pokochałam wroga"

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki - zdjęcie w treści artykułu

DEON.PL POLECA

To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur - zawsze będzie śmiertelnym wrogiem. Zwłaszcza gdy rywalem do serca kobiety jest członek ruchu oporu…

Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych zachwyca intrygującą fabułą, autentycznością moralnych dylematów i wiernym oddaniem realiów okupowanej Polski. Podobne historie pisało samo życie. Mirosława Kareta, dziennikarka i historyk, natrafiła na ich ślady w Krakowie i w Monachium, miastach, z którymi związana jest od lat.

N. Siegal, "Lekcja anatomii"

1632 rok, Amsterdam, publiczna egzekucja notorycznego złodzieja Adriaena alias Arisa Kindta. Wieczorem, podczas wykładu anatomii, doktor Nicolaes Tulp dokonuje publicznej sekcji zwłok rzezimieszka. Wśród świadków tego medycznego spektaklu jest Rembrandt van Rijn, który zobrazuje go arcydziełem - swoją przepustką do nieśmiertelności…

Nina Siegal zabiera czytelnika w zmysłową podróż ulicami XVII-wiecznego Amsterdamu.

T. Budzyński, T. Ponikło, "Miłość"

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Tomasz Budzyński - wokalista Armii i 2Tm2,3 - w poruszającej rozmowie o tym, co w życiu najważniejsze.

J. Glapka, A. Puścikowska, "Siostra na krawędzi. O pasjach silniejszych niż narkotyk"

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Kim jest siostra Jolanta Glapka? W Indiach pracowała z Matką Teresą i wędrowała po górach Kaszmiru. W Polsce tworzyła od podstaw katolickie media elektroniczne (mimo oporu wielu środowisk). Wychowana przez ojca komunistę i ateistę wstąpiła do zakonu (jednak dopiero po trzydziestce). Przez wiele lat pomagała narkomanom pokonać uzależnienie. Obecnie, niemal nie mając pieniędzy, buduje dla nich dom w podwarszawskim Legionowie.

Fascynująca i szczera rozmowa o odkrywaniu powołania, przekraczaniu własnych wyobrażeń i korzystaniu z każdej minuty życia.

D. W. Rettinger, "Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski"

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Przełom tysiącleci, na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę książę Bolesław zapłaci każdą cenę, aby dołączyć do grona pomazańców. Nieprzebyte knieje północy skrywają pogańskie święte gaje, gdzie wciąż tli się ogień starej wiary.

Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Powieść Dominika Rettingera, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji.

bp Grzegorz Ryś, "Moc Słowa"

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Jeśli teksty biblijne są dla ciebie zamknięte i nie odczuwasz smaku Słowa, koniecznie przeczytaj tę książkę. Biskup Grzegorz Ryś, jak mało kto, potrafi połączyć fragmenty Pisma z doświadczeniem naszego codziennego życia. Pokazuje, że Biblia bardzo precyzyjnie oświetla rzeczywistość, w której się poruszamy. Wybiera z pozoru niewielkie Słowo i pomaga odkryć Jego bogactwo. Każdy fragment Pisma ma moc zmienić Twoje życie, bo każdy został zaplanowany specjalnie dla Ciebie.

M. Miduch, "Biografia Boga Ojca"

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki - zdjęcie w treści artykułu nr 5

Czy znasz Boga Ojca? Czy wiesz, dlaczego Bóg nazwał siebie Ojcem? To nie przypadek, że chce, abyśmy wołali do Niego: Tato! Kocha nas bardziej niż możemy przypuszczać i czuwa nad nami z większą czułością, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. To, jaki jest Bóg, ma też wpływ na ciebie. Odkrywając Jego ojcowskie serce, odkrywasz także swoją tożsamość jako Jego dziecka. Książka Marii Miduch odsłania na nowo prawdziwe oblicze Boga Ojca i pomaga wejść z Nim w dziecięcą zażyłość.

 

Wszystkie książki znajdziesz na stronie naszej księgarni internetowej. Tylko dziś z kodem SDK rabat -30% na całą ofertę!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

7 propozycji, jak spędzić Światowy Dzień Książki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.