Sumienie lekarza, sumienie pacjentki

Sumienie lekarza, sumienie pacjentki
prof. Bogdan Chazan / Maciej Müller / Wydawnictwo WAM

Kontrowersyjna Deklaracja Wiary, przygotowana przez Wandę Półtawską, wywołała falę krytyki. Sygnatariuszem dokumentu jest również profesor Chazan. Dlaczego zdecydował się na podpisanie ideowego oświadczenia, które - jak wskazuje krytyka - ogranicza lekarza w jego pracy?

Czy profesor Bogdan Chazan postąpił właściwie? Lekarz odmówił dokonania aborcji chorego dziecka. Sprawa obrosła mitami, nieścisłościami, a nawet przekłamaniami. Od miesięcy temat ten nie schodzi z ust Polaków, a osoba Profesora wywołuje skrajne emocje. Czy Lekarz postawił się ponad prawem? Czy wręcz przeciwnie: bronił podstawowego prawa - do życia?

Po raz pierwszy profesor Bogdan Chazan kompleksowo prezentuje swoje stanowisko. Dokonując szczegółowej rekonstrukcji sytuacji, w której się znalazł, odpiera falę krytyki i przedstawia manifest ideowy: lekarza, katolika i zwyczajnego człowieka.

DEON.PL POLECA

W rozmowie zostają przywołane najtrudniejsze przypadki, jakie spotkał w swojej praktyce lekarskiej. Opowiada o przemianie, jaka w nim zaszła: wyjaśnia swoją przeszłość, w której sam dokonywał aborcji, a także podaje mocne argumenty medyczne stojące za jego dzisiejszym kategorycznym sprzeciwem wobec usuwania ciąży.

Kim tak naprawdę jest profesor Chazan - nowa ikona ruchu pro-life - i dlaczego postępuje tak bezkompromisowo? Książka pozwala skonfrontować wizerunek lekarza stworzony przez media - i to zarówno przez te popierające Profesora, jak i krytykujące go - z jego prawdziwym obliczem.

Sumienie lekarza, sumienie pacjentki - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sumienie lekarza, sumienie pacjentki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.