Chłopiec z zespołem Downa wystąpił w reklamie ubrań. Zobaczcie, jaki jest uroczy

Chłopiec z zespołem Downa wystąpił w reklamie ubrań. Zobaczcie, jaki jest uroczy
Fot. Canva / Facebook.com
pl.aleteia.org / tk

W reklamie promującej ubrania dla dzieci wystąpił chłopiec z zespołem Downa. "Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy dać temu pięknemu, kochającemu dziecku jego pierwszą pracę w modelingu" – czytamy w komunikacie firmy odzieżowej Banana Republic.

Jak podaje firma, "Kolekcja BR Baby, niedawno wprowadzona na rynek przez Banana Republic, została zaprojektowana z obietnicą, że będzie bardziej zrównoważona, przyjazna i bardziej inkluzywna".

DEON.PL POLECAChłopiec z zespołem Downa wystąpił w reklamie

"Chcemy celebrować różnorodność we wszystkich formach, a podczas castingu do BR Baby dostrzegliśmy idealny moment, aby to zrobić. Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy dać temu pięknemu, kochającemu dziecku jego pierwszą pracę w modelingu" – tak o wystąpieniu w reklamie chłopca z zespołem Downa informuje Banana Republic.

Katie Driscoll, prezes fundacji "Changing the Face of Beauty" zauważa, że dzieci z zespołem Downa coraz częściej występują w reklamach marek odzieżowych. Celem fundacji Katie jest zaangażowanie na rzecz równego reprezentowania osób z niepełnosprawnościami w mediach.

- Tak często osoby z niepełnosprawnościami są pomijane, gdy brana jest pod uwagę różnorodność. Faktem jest, że ta społeczność jest największą mniejszością na świecie, a jedna na pięć rodzin zna lub ma w swoim otoczeniu osobę z niepełnosprawnością. Bycie widzianym w świecie, w którym żyjemy, ma kluczowe znaczenie dla naszej przyszłości – mówi Katie Driscoll.

Jak czytamy na pl.aleteia.org, "Na krótkim nagraniu prezentowane są codzienne sceny z życia: wyjazd na wycieczkę szkolną, pójście na spotkanie, zapisanie się na warsztaty teatralne". Twórcy reklamy zauważają, że nierzadko w takich sytuacjach osoby z zespołem Downa słyszą: "to nie twoja wina, to my nie jesteśmy gotowi zabrać cię na wycieczkę", "niestety nie mamy już wolnych miejsc" lub "mamy już w grupie takie dziecko jak ty".

Źródło: pl.aleteia.org / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Eucharystia w naszym życiu nigdy się nie kończy

Dla jednych nużąca praktyka, dla innych – uciążliwy obowiązek do spełnienia. Wielu z nas nie rozumie dziś istoty Eucharystii i nie dostrzega jej związku z tajemnicą Kościoła.

...

Skomentuj artykuł

Chłopiec z zespołem Downa wystąpił w reklamie ubrań. Zobaczcie, jaki jest uroczy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.