Modelka z zespołem downa wstrząsnęła New York Fashion Week

Modelka z zespołem downa wstrząsnęła New York Fashion Week
Sofía Jirau (Fot. instagram.com/sofiajirau)
 boredpanda.com/dm

Nie jest tajemnicą, że branża modowa wywiera dużą presję na kobiety. Wąskie, raniące wiele z nich standardy „piękna” pojmowane wg subiektywnego klucza. Błyszczące czasopisma, luksusowe witryny tworzą nieosiągalny wizerunek ciała i sposobu bycia. Jednak, kiedy ten wyreżyserowany świat fantasy wciąż zawodzi młode kobiety na całym świecie, do jego środka wpadł świeży powiew powietrza.

Sofía Jirau, portorykańska modelka z Zespołem Downa szturmem zdobyła Nowojorski Tydzień Mody. Mówi się, że jej kariera nabiera rozpędu właśnie po udanym debiucie na New York Fashion Week w minionym roku.

Jednak jej pragnienie życia to nie tylko chęć bycia modelką, ale również chęć bycia inspiracją dla wszystkich pięknych ludzi, którzy rodzą się z takimi samymi problemami genetycznymi, jak ona.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Sofía Jirau (@sofiajirau)

128 tys. osób śledzi jej karierę modelki na Instagramie, gdzie kobieta pokazuje, jak świetnie sobie radzi. 

DEON.PL POLECA

Prowadzi również własną markę modową „Alavett” i rozwija karierę jako młoda bizneswoman. 22-letnia Jirau wyjaśnia, że ​​nazwa sklepu pochodzi od jej ulubionej frazy „Kocham cię” i jest jej okrzykiem radości dla świata.  

Butik online, który oferuje wszystko - od torebek drobne naklejki - jest prowadzony przez nią, by wstrząsnąć światem i pokazać innym osobom z Zespołem Downa, że mogą więcej niż myślą. 

Kobieta chce pokazać, że piękno ma wszystkie formy, kształty i chromosomy i że nie ma rzeczy niemożliwych.

Materiał za boredpanda.com.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Modelka z zespołem downa wstrząsnęła New York Fashion Week
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.