Grace zaprosiła go na szkolne tańce. Teraz para planuje ślub

Grace zaprosiła go na szkolne tańce. Teraz para planuje ślub
(Fot.facebook.com/PositiveaboutDownSyndrome)
theepochtimes.com/facebook.com/PositiveaboutDownSyndrome/dm

Jake i Grace mają Zespół Downa. Poznali się w liceum i od tamtego czasu pozostają nierozłączni. Właśnie planują ślub. Para jest inspiracją dla innych niepełnosprawnych.

22-letni Jake Pratt i 19-letnia Grace Davies poznali się w liceum w Alabamie. Para spotyka się od stycznia 2017 roku.

To Grace zaprosiła Jake’a na pierwszą randkę. - To była szkolna potańcówka. Grace przyniosła mi pączki i zaproponowała wyjście - mówi Jake. - Najpierw poszliśmy na kolację, a potem ze znajomymi ze szkoły właśnie na tańce - dodaje.

Para niedługo później zaczęła się spotykać i pomimo niepełnosprawności świetnie sobie radzi.

DEON.PL POLECA

Kiedy urodził się Jake, rodzice postanowili traktować go jak każde inne dziecko. Wg jego siostry Amy, to właśnie takie wychowanie i późniejsza socjalizacja dały mu pewność siebie, dzięki której realizować swoje marzenia i normalnie żyć. W zeszłym roku mężczyzna ukończył studia i dostał pracę.

- Mam nadzieję, że pewnego dnia nauczę Grace jeździć samochodem. Na pewno pomoże jej w podjęciu pracy zawodowej związanej z modą, o której marzy - mówi portalowi The Epoch Times.

Para ma nadzieję, że ich historia zainspiruje innych do myślenia, że każdy może mieć życie, jakiego pragnie, jeśli wierzy w siebie i nad sobą pracuje.

Grace i Jake zbierają wiele komentarzy na Facebooku pod jednym ze swoich wspólnych zdjęć. „Gratulacje i niech wasza przyszłość będzie tak jasna, jak wasze piękne twarze!” - napisał jeden internauta.

Wiele dopingujących im wpisów można przeczytać również na Positive About Down na Facebooku. „Jesteście przykładem tego, że osoby z Zespołem Downa mogą żyć normalnym życiem” – napisał internauta.

Członkowie grupy przyznają, że są bardzo ciekawi, jak potoczą się dalsze ich losy. „Mam nadzieję, że dowiemy się jeszcze o ich przyszłości” - napisał inny.

Grace i Jacek zapytani o to, co doradzają innym parom, które myślą o wspólnej przyszłości, podpowiadają: „Upewnijcie się, czy macie dla siebie czas i czy zawsze czujcie się ważni dla siebie”.

Grace i Jake właśnie planują ślub. Para jest inspiracją dla innych niepełnosprawnych.

theepochtimes.com/facebook.com/PositiveaboutDownSyndrome/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Grace zaprosiła go na szkolne tańce. Teraz para planuje ślub
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.