Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka

Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka
(fot. Michał Lewandowski)

- Zastanów się, czy twoją motywacją jest miłość, czy chrześcijaństwo zapewnia ci bezpieczeństwo? Jeśli idziesz za Jezusem, nie możesz zamknąć się w okopach - mówi Grzegorz Kramer SJ.

Ćwiczenie z wyobrażaniem sobie wygranej w totolotka pomaga sprawdzić, jaką mamy motywację do tego, co robimy i czym żyjemy. Warto sobie je co jakiś czas robić.

- Moje życie toczy się w konkretnym konteście i Bóg zaprasza mnie do szukania Go tu i teraz. Nie pytam Go, dlaczego wsadził mnie w jakąś historię, moim zadaniem jest znalezienie w niej Jego. Posłuchajcie, o jakie "coś więcej" chodzi w życiu ojca Grzegorza Kramera:

DEON.PL POLECA


W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ >>

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik.

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

Zobacz też: Jak rzucić wszystko, wyjechać na Kubę i zamieszkać w slumsach? >>

Grzegorz Kramer - jezuita, proboszcz, bloger. Twierdzi, że Bóg jest dobry i że da się za to zabić. Po jego medialnych wypowiedziach zwykle rozlewa się morze "katohejtu". Autor "Męskiego serca. Z dziennika banity", "Bóg jest dobry" i współautor książki "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.