Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka

Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka
(fot. Michał Lewandowski)
3 lata temu

- Zastanów się, czy twoją motywacją jest miłość, czy chrześcijaństwo zapewnia ci bezpieczeństwo? Jeśli idziesz za Jezusem, nie możesz zamknąć się w okopach - mówi Grzegorz Kramer SJ.

Ćwiczenie z wyobrażaniem sobie wygranej w totolotka pomaga sprawdzić, jaką mamy motywację do tego, co robimy i czym żyjemy. Warto sobie je co jakiś czas robić.

- Moje życie toczy się w konkretnym konteście i Bóg zaprasza mnie do szukania Go tu i teraz. Nie pytam Go, dlaczego wsadził mnie w jakąś historię, moim zadaniem jest znalezienie w niej Jego. Posłuchajcie, o jakie "coś więcej" chodzi w życiu ojca Grzegorza Kramera:

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ >>

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik.

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

Zobacz też: Jak rzucić wszystko, wyjechać na Kubę i zamieszkać w slumsach? >>

Grzegorz Kramer - jezuita, proboszcz, bloger. Twierdzi, że Bóg jest dobry i że da się za to zabić. Po jego medialnych wypowiedziach zwykle rozlewa się morze "katohejtu". Autor "Męskiego serca. Z dziennika banity", "Bóg jest dobry" i współautor książki "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.