Czas Dla Rodziny - nowe PYTAKI

Czas Dla Rodziny - nowe PYTAKI
Zaprzyjaźniona rodzina Woźniców (fot.pytaki.pl)
6 lat temu
Patronat DEON.pl

Już co najmniej 5000 rodzin w Polsce korzysta z tego w pełni polskiego, autorskiego projektu. O NieZwykłej Grze Rodzinnej - PYTAKI pisaliśmy już w zeszłym roku. Kilka dni temu miała miejsce premiera trzeciego wydania.

"Jesteśmy szczęśliwy, że ten projekt już dziś przynosi tysiącom rodzin wiele radości, empatii i bliskości" - mówią twórcy gry. "Pytaki narodziły się z naturalnej potrzeby rozmawiania i pogłębiania relacji rodzinnych. 2 lata temu przygotowałam domową wersję dla naszej małej rodziny. Później w moim rodzinnym miasteczku Józefowie, było testowe 100 egzemplarzy, które rozeszły się w kilka dni.

Dziś jesteśmy obecni w księgarniach i sklepach w ponad 40 miastach w całej Polsce. A zamówienia internetowe przychodzą z najróżniejszych zakątków z kraju i z zagranicy. To niesamowite jak szybko ten projekt się rozwija - cieszy się autorka PYTAKÓW, mama trójki córeczek, Aleksandra Sulej.

Przez pytania do serca

Co lubisz robić z osobą siedzącą po Twojej prawej stronie? Jak się poznali Twoi rodzice? Czym Wasza rodzina różni się od innych? To tylko niektóre spośród pytań w grze, które w łatwy i delikatny sposób otwierają członków rodziny na siebie nawzajem, przez co zbliżają ich do siebie, wzmacniając ich więź.

Przełomowy 2014 rok

Można śmiało powiedzieć, że PYTAKI miały niezwykły 2014 rok. Drugie, mocno rozszerzone wydanie zostało świetnie przyjęte przez rodziny oraz docenione przez wydawców i ekspertów. Potwierdzeniem było otrzymanie prestiżowego Wyróżnienia FENIKS 2014 przyznawanego od ponad 10 lat przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Kilka miesięcy później, na konkursie podsumowującym rok gier w Polsce, Pytaki znalazły się na liście gier zakwalifikowanej do udziału w ogólnopolskim konkursie branżowym GRA ROKU.

Jacek Pulikowski, autor bestsellerowych książek o tematyce rodzinnej poświęcił swój esej Pytakom, w którym pisze m.in.: "Gra uruchamia, ba wręcz zmusza do komunikowania się nie tylko werbalnego. Ludzie nie mający pojęcia o poprawnej komunikacji siadając do gry "Pytaki" zaczynają niejako automatycznie komunikować się poprawnie. Są do tego zaproszeni! A efektem jest pogłębienie więzi i szczęścia w rodzinie". I dodaje - "Gratuluję Autorom "Pytaków" wymyślenia formuły gry, która w łatwy sposób wypełnia największą bodaj lukę w funkcjonowaniu rodzin - brak dobrej komunikacji."

Designed  in Poland

Co ważne, niewiele jest takich projektów w naszym raju. Absolutna większość gier planszowych, które odnoszą sukces w Polsce, stają się hitami i sprzedają w tysiącach egzemplarzy to projekty sprowadzone do Polski na licencji. Wydawnictwa nierzadko kupują gotowe projekty i jedynie zapewniają polskie tłumaczenie, wydanie i dystrybucję. PYTAKI zaś to polski pomysł, polscy twórcy, polska produkcja i polskie wydawnictwo.

DEON.pl patronuje Pytakom niemal od samego początku trwania projektu.

INFORMACJE O GRZE

Otwierasz i możesz grać

Gra PYTAKI jest przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny. Dzięki intuicyjnej mechanice, w PYTAKI można zacząć grać właściwie od razu. To ważne, ponieważ wiele osób nie lubi grać w gry ze względu na ich skomplikowane zasady. Wystarczy, że tylko jedna osoba przeczyta wcześniej instrukcję i jest w stanie wprowadzić w rozgrywkę całą rodzinę w ciągu minuty.

Wiele korzyści dzięki pomysłom i prostocie

Rozgrywka polega na tym, że gracze siadają razem i po kolei (lub według innego z proponowanych kluczy) losują z woreczka "PYTAKI" czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia a refleksja nad nimi i słuchanie odpowiedzi innych zapewniają graczom:

 Lepsze poznanie się
 Rozwój samoświadomości emocjonalnej
 Ćwiczenie komunikacji (słuchania, opowiadania)
 Kształtowanie postaw empatycznych
 Ćwiczenie cierpliwości
 Wspieranie nauki czytania najmłodszych

Specjalnie dla Rodzin

Dla kogo? Dla całej rodziny, małej i dużej. Szczególnie przyjemna jest zabawa z dziadkami lub kuzynami, których nierzadko widzimy raz na kilka miesięcy. Po co? Aby budować lesze i bliższe relacje rodzinne, rozwijać umiejętności komunikacyjne i spędzać czas w ciepłej, przyjemnej, radosnej atmosferze.

PYTAKI są rekomendowane przez:

• "Związek Dużych Rodzin Trzy Plus"
• "Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich"
• Fundacja "Razem w Dojrzałość"
• Fundacja "Rodzina w Akcji"
• Misjonarze Świętej Rodziny

Pytaki świetnie się prezentują

Gra jest teraz bardzo atrakcyjna nie tylko merytorycznie, ale również graficznie i edytorsko. Zdecydowanie polecamy każdej rodzinie. Doskonale sprawdzi się też jako prezent na święta, urodziny, dzień mamy, taty, babci i dziadka. Można ją nabyć w najlepszych sklepach internetowych i księgarniach w całej Polsce oraz bezpośrednio na www.pytaki.pl.

Czas Dla Rodziny - nowe PYTAKI - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czas Dla Rodziny - nowe PYTAKI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.