Jak mądrze pomagać Ukrainie? Tego nie rób, dokonując przelewów

Jak mądrze pomagać Ukrainie? Tego nie rób, dokonując przelewów
Fot. depositphotos.com
strefabiznesu.pl / kb

Polacy bardzo pomagają Ukraińcom, to nie ulega wątpliwości. Problem jednak może pojawić się, gdy chcemy tych ludzi wesprzeć, jednak zrobimy to nieodpowiednio i nasza pomoc zostanie odrzucona. Poniżej tłumaczymy, jak dokonywać przelewów pieniężnych, by nie zostały zablokowane.

A to wszystko przez przepisy, które funkcjonują w bankach. Ich celem jest przeciwdziałanie terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy. Czego zatem należy nie robić, dokonując przelewu charytatywnego?

Przelewy dla Ukrainy. Tego nie rób

W tytułach przelewów nie mogą znaleźć się słowa tj. broń, kamizelki kuloodporne, chełm, rakieta itp. z arsenału (nomen omen) słów związanych z bronią. Jeżeli nie zastosujemy się do tych wytycznych, datek na Ukrainę może zostać zablokowany.

Oprócz tego, lepiej nie wpisywać do tytułu przelewu nazwisk osób objętych sankcjami w związku z agresją Rosji na Ukrainę. 

DEON.PL POLECA

Podsumowując, wspierając pieniężnie organizacje czy ludzie powiązane z trwającą na Ukrainie wojną warto do tytułu wpisywać, jak najprostsze słowa, które nie są nacechowane negatywnie. Warto także pamiętać, że przelew można wykonać, nie wpisując nic we wspomnianą rubrykę. 

Źródło: strefabiznesu.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wincenty Łaszewski

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa? I czy pozbawieni opieki Matki Bożej...

Skomentuj artykuł

Jak mądrze pomagać Ukrainie? Tego nie rób, dokonując przelewów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.