„Nauczył mnie o życiu więcej niż ktokolwiek inny. Każdy może być takim ojcem”

„Nauczył mnie o życiu więcej niż ktokolwiek inny. Każdy może być takim ojcem”
Steve Randle (Fot. linkedin.com/pl.depositphotos.com)
linkedin.com/pl/dm

Swoją historią w mediach społecznościowych dzieli się Nate, który w wieku dziewięciu lat stracił rodziców, a jego najbliższą rodziną stał się jego ojczym Steve, którego - jak mówi - właściwie wówczas nie znał. Dziś podkreśla, że jego nowy tata nauczył go o życiu więcej niż ktokolwiek inny. „Tata jest moim jedynym bohaterem - pisze dziś Nate już jako dorosły i dodaje, że takim ojcem może być każdy.

„Mój ojciec odszedł, kiedy miałem pięć lat. Kilka lat później mama wyszła ponownie za mąż, a chwilę potem, zmarła w wypadku samochodowym. Tak więc straciłem moich biologicznych rodziców, zanim skończyłem dziesięć lat” - pisze Nate.

DEON.PL POLECA
„Utknąłem mieszkając z nowym mężem mojej mamy, którego znałem od niedawna. Nie był moim „prawdziwym” tatą” - dodaje.

Kiedy Steve poznał mamę dzieci, był odnoszącym sukcesy prawnikiem. Jednak ojczym chłopca poświęcił swoje życie wychowaniu Nate’a i jego rodzeństwa.

„Jako samotny rodzic z głębokim smutkiem zrezygnował z wielu własnych zainteresowań, aby być przy mnie” - podkreśla mężczyzna i dodaje: - Nauczył mnie o życiu więcej niż ktokolwiek inny - wiary w siebie, oddania rodzinie i wiary w Boga.

Mężczyzna podkreśla, że nigdy nie podejmował ważnej osobistej lub zawodowej decyzji bez uprzedniego zasięgnięcia porady swojego nowego taty. Dzięki jego wsparciu Nate ukończył studia i wybrał ścieżkę zawodową.

„Jestem lepszym tatą dzięki jego przykładowi” - mówi dziś i podkreśla, że każdy może być takim ojcem jak Steve.

„Bycie prawdziwym tatą wymaga miłości i wsparcia. Moje nowe nazwisko, jako otrzymałem po moim ojczynie brzmi Randle i znaczy dla mnie więcej niż jakakolwiek ilość pieniędzy, posiadłości czy korporacyjnych tytułów” - pisze i dodaje, że tata jest jego jedynym bohaterem i jest niezwykle wdzięczny, że mogę być synem Steve’a Randle’a.

linkedin.com/pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

„Nauczył mnie o życiu więcej niż ktokolwiek inny. Każdy może być takim ojcem”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.