Jak być ojcem, nie mając dobrego przykładu ojca?

Jak być ojcem, nie mając dobrego przykładu ojca?
fot. Austin Walker / Unsplash
Paweł Kowalski SJ, Paweł Sawiak SJ

"Jeśli mamy być ojcami duchowymi, to trochę mamy przerąbane, bo mój tata w żaden sposób nie był dla mnie ojcem duchowym. Wręcz przeciwnie". Zobacz pierwszy odcinek "Męskich rozmów".

"Kiedy papież wspomina świętego Józefa, mówi, że ojcostwo jest służbą. Pokazuje świętego Józefa, który służył Maryi, służył Jezusowi… Dla inspirujące jest to, że Józef - choć nazywany jest ojcem Jezusa - jednak Jego ojcem biologicznym nie jest (…). Do mnie też ludzie mówią «ojciec», chociaż nie jestem biologicznym ojcem" - mówi Paweł Kowalski SJ. "Myślę, że jako jezuita byłem przygotowywany do bycia ojcem innego rodzaju. To dla mnie duże wyzwanie, bo nie wiem, skąd czerpać wzór ojcostwa" - dodaje Paweł Sawiak SJ.

DEON.PL POLECAPosłuchaj pierwszej rozmowy Pawłów-jezuitów na temat ojcostwa - podstawowego powołania każdego mężczyzny.

"Kiedy cały świat był zamknięty i wszyscy tylko oglądali Netflixa, papież Franciszek usiadł i napisał do całego Kościoła list o jednej ze swoich największych inspiracji, świętym Józefie" - mówi Paweł Kowalski SJ, który wspólnie z Pawłem Sawiakiem SJ, przez cały Wielki Post będzie prowadził cykl "Męskie rozmowy". Jeśli interesuje cię tematyka ojcostwa i męskiego spojrzenia na świat, dołącz do "Męskich rozmów" Pawłów-jezuitów, skupionych wokół papieskiego listu na temat św. Józefa.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Jak być ojcem, nie mając dobrego przykładu ojca?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.