Leon Knabit OSB. "Za dużo jest synusiów, kochanków i niedojrzałych obiboków"

Leon Knabit OSB. "Za dużo jest synusiów, kochanków i niedojrzałych obiboków"
Fot. InstytutDialoguJP2 / Youtube
cspb.pl / kb

Jacy są mężczyźni w dzisiejszych czasach? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać w tekście Leona Knabita OSB. Duchowny stawia współczesnym mężczyznom konkretne zarzuty.

"Bo za dużo jest synusiów, kochanków i niedojrzałych obiboków, a za mało ojców, mężów, prawdziwych mężczyzn" – diagnozuje na swoim blogu "Miłość musi być wymagająca" Leon Knabit OSB.

Leon Knabit OSB o mężczyznach

Według zakonnika prawdziwy mężczyzna powinien brać odpowiedzialność zarówno za swoje życie, jak i swoich najbliższych. O. Knabit ubolewa w tekście, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć tego typu zachowania. Twierdzi, że przyczyną tego może być także często złe podejście matek do synów. 

"Bardzo cenimy troskę matki o syna. Jednak miłość musi być wymagająca. Jeśli matka naprawdę kocha syna, wtedy stawia mu wymagania. Uczy pracowitości, porządku, punktualności, odpowiedzialności za dom i odpowiedzialności za wypowiedziane słowa" – zauważa Leon Knabit OSB.

DEON.PL POLECA

Maryja wzorem

Leon Knabit OSB na blogu "Miłość musi być wymagająca" podkreśla także, że wzorem matki, która wychowywała syna jest Maryja. 

"Kiedyś biskup siedlecki zorganizował kongres pod hasłem: 'Ojciec pilnie poszukiwany'. Bo za dużo jest synusiów, kochanków i niedojrzałych obiboków, a za mało ojców, mężów, prawdziwych mężczyzn" – pisze Knabit.

Źródło: cspb.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leon Knabit OSB

Publikacja Bloger dusz to dziennik życia ojca Leona. Podróże, spotkania, dyskusje z czytelnikami, czyli osobisty zapis tego, co się działo od 2011 do 2018 roku. Czytając kolejne strony, poznasz osobowość Autora, jak również benedyktyński styl...

Skomentuj artykuł

Leon Knabit OSB. "Za dużo jest synusiów, kochanków i niedojrzałych obiboków"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.