Niedostępny macho, a nie uległy pantoflarz

Niedostępny macho, a nie uległy pantoflarz
Niedostępny macho - oto ideał (fot. .Eeyore./flickr.com)
10 lat temu
PAP / drr

Naukowcy w "Psychological Science" twierdzą, ze dla kobiet bardziej atrakcyjni są ci panowie, których uczuć nie są pewne – informuje pismo „Psychological Science”. Czy to oznacza, że aby zauroczyć kobietę wystarczy po prostu udawać niedostępnego?

- Jeśli chcemy ocenić, jak bardzo Sarah lubi Boba, dobrze jest dowiedzieć się, czy ona myśli, że on ją lubi. A co jeśli nie jest pewna jego uczuć? – piszą w swojej pracy psychologowie z Uniwersytetu Wirginii w Charlottesville oraz Uniwersytetu Harvarda w Bostonie (stan Massachusetts).

Ich zdaniem, to właśnie niepewność może sprawić, że Sarah będzie dużo myślała o Bobie i zastanawiała się na tym, co do niej czuje. A im więcej czasu na to poświęci, tym Bob zacznie się jej wydawać atrakcyjniejszy.

W najnowszych badaniach udział wzięło 47 studentek z Uniwersytetu Wirginii. Wszystkie były przekonane, że eksperyment ma sprawdzić, czy Facebook może działać jak internetowe forum randkowe.

Każdą poinformowano, że studenci z dwóch innych uczelni oglądali jej profil, jak również profile 15-20 innych kobiet. Następnie pokazano im profile czterech panów na Facebooku, które robiły wrażenie prawdziwych, choć faktycznie stworzono je do celów doświadczenia. Każdej studentce wskazano przy tym, u którego mężczyzny wzbudziła duże zainteresowanie, u którego przeciętne, albo nie sprecyzowano, jakie ono było.

- Liczne popularne książki radzą ludziom, by nie okazywali zbyt otwarcie swoich uczuć potencjalnemu partnerowi, a zamiast tego robili wrażenie wybrednych i krytycznych - komentują autorzy pracy.

Badane kobiety podejmowały wprawdzie decyzję na podstawie nielicznych tylko informacji o mężczyźnie, ale w dobie randek internetowych takie sytuacje są częste - podkreślają psychologowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niedostępny macho, a nie uległy pantoflarz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.