Po prostu nie mam ochoty na seks!

Po prostu nie mam ochoty na seks!
Satysfakcjonujące życie intymne może istnieć tylko w wolności (sxc.hu)
11 lat temu
Helena Maja Heinemann / slo

Bez wspólnoty w sferze seksualnej, relacji dwojga ludzi brak często lekkości. Pozwól kiedyś, żeby mąż, żona spełniła wszystkie twoje skryte pragnienia.

Żeby kobieta mogła się otworzyć na doznania intymne, musi mieć uczucie, że jest kochana i szanowana. Także mężczyzna może czerpać ze zbliżeń więcej satysfakcji i chęci, jeśli ma świadomość, że jego związek z żoną spełnia wszystkie warunki dobrej relacji. Tę wzajemną miłość oboje muszą potwierdzać szacunkiem i wzajemnym wspieraniem się we wszystkich sprawach dnia powszedniego.

"91 procent kobiet twierdzi, że nigdy nie poszłoby do łóżka z mężczyzną, który nie potrafi słuchać."

"Stern"

Zatem:

  • Zbliżenia, które mają przynieść głęboką radość, są możliwe, kiedy obie strony mają poczucie pewności; dawajcie więc sobie poczucie bezpieczeństwa i oparcia.
  • Dynamiczne życie seksualne może mieć miejsce tylko między małżonkami równymi sobie; darzcie się zatem szacunkiem i uznaniem.
  • Satysfakcjonujące życie intymne może istnieć tylko w wolności; zostawiajcie sobie potrzebną każdemu przestrzeń i czas.

A jeśli nie czujesz się już piękna ani godna pożądania?

Kiedy dziecko staje w centrum życia, młodzi rodzice często tracą z oczu to, co dla nich było dotąd tak ważne i przestają zauważać własną zewnętrzność. Zjawisko jest ogólnie znane: zakochana kobieta ściąga spojrzenia i kolejnych adoratorów. Zdaje się to bardzo niesprawiedliwe wobec tych innych, które tak bardzo tęsknią za swoją drugą połową, a ciągle są same. Jest to jednak nietrudne do zrozumienia: z osobami, które rozsiewają wokół siebie radość życia, zadowolenie i wewnętrznie promienieją, sygnalizując w ten sposób, że szczęście jest po ich stronie, chce się być razem. Smutnych, zmęczonych i zniechęconych otoczenie wprawdzie pociesza, ale nie oni są obiektem podziwu.

Kwestia bycia kobietą piękną i atrakcyjną to nie tylko kwestia szczęścia i wyrafinowanej szminki, lecz wewnętrznej harmonii i zadowolenia z życia. A jednak, mimo wszystko, bywa to kwestią priorytetów: wybierasz perfekcyjnie zadbane mieszkanie czy też własne dobre fizyczne samopoczucie. Ubierz się, umaluj, pokaż się na zewnątrz. Bądź przez kilka godzin idealnym własnym wyobrażeniem pięknej, młodej matki. Rozkoszuj się do syta pełnymi podziwu spojrzeniami otoczenia i poczuj się atrakcyjna i godna pożądania. Ciesz się w ten sposób sobą, mając świadomość dobrego samopoczucia, które wynika z tego, że wiesz, iż jesteś atrakcyjna.

Więcej w książcei: Być rodzicami, pozostać zakochanymi - Helena Maja Heinemann

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Po prostu nie mam ochoty na seks!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.