Według naukowców rozwody jednak szkodzą

Według naukowców rozwody jednak szkodzą
(fot. MShades / flickr.com / CC BY)
7 lat temu
KAI / drr

Dzieci z rozbitych rodzin mają o wiele gorsze wyniki w nauce i mniejsze szanse na zdobycie dobrego wykształcenia - dowiedli belgijscy uczeni z uniwersytetu w Louvain.

Belgijska telewizja, która ogłosiła 19 kwietnia wyniki raportu w tej sprawie, przyjęła je z nieukrywanym zdziwieniem i wyraziła obawy, by tego typu badania nie doprowadziły do stygmatyzowania dzieci rozwodników. Fakty pozostają jednak faktami.

Co czwarte dziecko z rodzin rozbitych przynajmniej raz powtarza rok szkolny. Największe różnice odnotowuje się w szkołach średnich. Dzieci rozwodników mają o niemal połowę (45%) mniejsze szanse na ich ukończenie. Naukowcy zauważyli, że na szkody wynikające z rozwodu bardziej narażeni są chłopcy niż dziewczęta.

Zdaniem autorów raportu tak wyraźne różnice wypływają z trzech czynników: stresu związanego z samym rozwodem, ograniczonego kontaktu z rodzicami i skromniejszego budżetu rozbitych rodzin. Badania objęły jedynie flamandzką, czyli zamożniejszą część Belgii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Według naukowców rozwody jednak szkodzą
Komentarze (2)
Z
za
22 kwietnia 2013, 11:22
Dobrze, że tak właśnie im wyszło z tych badań, do nie z wszystkich "badań" tak wychodzi. I mówi o tym TV, bo jak mói KOściół, to TV milczy. Jestem "za". Niech naukowcy zajmują się tym co oczywiste dla Kościoła. Przynajmniej potwierdzą "naukowo", to co oczywiste dla wielu. I dopuki nikt tych badań nie podważy, to nie będzie można powszechnym przekonanim zaprzeczyć i okrzyknąć "ciemnogrodem".  
Z
zgryz
22 kwietnia 2013, 00:40
No wielkie mi odkrycie naukowe. To oczym kościół mówi od dwuch tysięcy lat że rozwody zawsze są złem choćby nie wiam jak się to usprawiedliwiało. Ale dla naukowców jest to odkryciem.  Ręce opadają.

Skomentuj artykuł

Według naukowców rozwody jednak szkodzą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.