Co jest dla ciebie naprawdę ważne?

Co jest dla ciebie naprawdę ważne?
(fot. Amy Riddle / flickr.com)
Norbert Lechleitner / slo

Po egzaminach młoda kobieta znalazła w mieście, w którym miała dobrą przyjaciółkę, pierwsze własne mieszkanie. Chociaż w swoim zawodzie była nadzwyczaj akuratna i zdyscyplinowana, to nie przekładało się to na jej życie prywatne. Wręcz przeciwnie.

Była w nim chaotyczna, roztrzepana, zawsze wszystko robiła naraz i bez zastanowienia, wiele rzeczy zaczynała, a żadnej nie doprowadzała do końca.

- Mam tak wspaniałe pomysły na urządzenie mojego mieszkania - mówiła podekscytowana. - Wcale nie wiem, co mam zabrać z domu, a czego nie brać. A przy tym jest dziś tak wiele szykownych rzeczy, że popadam wprost w zachwyt.

- Najprościej by było, gdybyś ograniczyła się do tego, co absolutnie niezbędne. Z innych rzeczy na razie zrezygnuj. Wówczas nie tylko zaoszczędzisz dużo pieniędzy, lecz także będziesz miała czas na przyzwyczajenie się do nowych kątów. A poza tym minimalizm zaczyna wchodzić w modę - doradzała przyjaciółka.

- Zrezygnować z wszystkiego, co nie jest koniecznie niezbędne - to świetny pomysł na urządzenie mojego mieszkania.

DEON.PL POLECA

- Nie tylko na urządzenie twojego mieszkania - powiedziała przyjaciółka - lecz także twojego nowego życia: wstaw do niego tylko to, co jest dla ciebie naprawdę ważne.

Więcej w książce: Oaza dla duszy - Norbert Lechleitner

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co jest dla ciebie naprawdę ważne?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.