Matka Teresa napisała do Polaków tylko jeden list. Bardzo mocne słowa świętej

Matka Teresa napisała do Polaków tylko jeden list. Bardzo mocne słowa świętej
(fot. wikimedia.org / © 1986 Túrelio / CC BY-SA 2.0 de)
Matka Teresa z Kalkuty / kw

Matka Teresa rok przed śmiercią opublikowała list do Polaków. Była świadkiem toczącej się wówczas debaty nad zmianami prawnymi o ochronie życia. List z Kalkuty nie dotyczył jednak wyłącznie aborcji. Święta dotknęła czegoś bardzo ważnego.

List został napisany niemal dokładnie 20 lat temu - 24 września 1996 roku. Potwierdziła to przełożona wspólnoty sióstr Misjonarek Miłości w Łodzi, s. M. Diśmas Rager. Jak mówiła, Matka Teresa była wówczas poruszona debatą nad zmianą ustawy o ochronie życia, która toczyła się w Polsce.

Święta leżała już wówczas w szpitalu. Zmarła niecały rok później, 5 września 1997 roku.

<<Stanowisko episkopatu: nie dla karania kobiet za aborcję>>

DEON.PL POLECA

- Życie jest najpiękniejszym darem Boga. On stworzył nas do wielkich rzeczy, aby kochać i być kochanym. Bóg daje nam czas na ziemi, abyśmy poznali Jego Miłość, abyśmy doświadczyli Jego Miłości do głębi naszego istnienia - pisała Matka Teresa. Dodała również, że ten dar od Boga nie jest tylko dla nas, ale po to "abyśmy Go kochali, byśmy kochali naszych braci i siostry".

Święta wskazała również, że nie można bać się życia małego dziecka ze względu na pragnienie "wygodniejszego życia" czy "wolności": - Bać się należy jedynie łamania Bożych praw, ponieważ Bóg w swojej nieskończonej i czułej miłości pragnie tylko naszego dobra, naszego szczęścia, naszej miłości - pisała Matka Teresa.

Święta napisała również o wyzwaniu i zadaniu czekającym przed Polakami: - Moi kochani Polacy! Uczcie swoich młodych kochać Boga. Uczcie ich modlić się. A jeśli będziecie trzymać się razem, będziecie kochać się wzajemnie taką miłością, jaką Bóg kocha każdego z nas. Z całych sił starajmy się utrzymać jedność polskich rodzin. Wnośmy prawdziwy pokój w naszą rodzinę, otoczenie, miasto, kraj, w świat.

Wskazała, że ochrona życia nie dotyczy tylko jedności i wnoszenia pokoju, ale że zaczyna się od kochania "małego dziecka już w łonie matki": - tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie, jest aborcja, ponieważ jeżeli matka może zabić swoje własne dziecko, co może powstrzymać Ciebie i mnie od zabijania się nawzajem? Najbezpieczniejszym miejscem na świecie powinno być łono matki, gdzie dziecko jest najsłabsze i najbardziej bezradne, w pełni zaufania całkowicie zdane na matkę.

<<Obejrzyj także: Matka Teresa - aborcja zabija sumienie matki>>

- Ofiarowuję wszystkie swoje cierpienia, wynikające z choroby i bezradności, abyście dokonali prawidłowego wyboru - abyście wybrali życie, zgodnie z wolą Bożą - napisała Matka teresa

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Matka Teresa napisała do Polaków tylko jeden list. Bardzo mocne słowa świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.