"Wonder Woman" to film pro-life? 8 ciekawych cytatów

"Wonder Woman" to film pro-life? 8 ciekawych cytatów
(fot. materiały prasowe filmu "Wonder Woman")
3 lata temu
churchpop.com / ml / mp

Filmy o superbohaterach zawsze przyciągają do kin rzesze widzów. Podobnie było z filmem "Wonder Woman", który niedawno miał premierę w Polsce. Zwykle tego typu produkcje to sceny walki, fascynująca akcja i oszałamiające charakteryzacje. Co powiecie na motyw pro-life?

Mark Haas na łamach portalu "ChurchPOP" zauważył, że cytaty z filmu mogą posłużyć jako doskonała ilustracja dla postawy pro-life.

Oto 8 cytatów z filmu.

1. "Jestem gotowa walczyć o tych, którzy nie potrafią się obronić" - Kedy była jeszcze Amazonką, spotkała lotnika, który przypadkiem wylądował na wyspie Amazonek i powiedział jej o trwającej wojnie. Gdy postanowiła wyruszyć, aby pokonać Aresa, boga wojny, jej matka próbowała ją zatrzymać. Wtedy wypowiedziała powyższe słowa.

2. "Czy poświęcisz wszystkie te istnienia, jakby nic nie znaczyły?!" - Gdy dociera na linię frontu, jest świadkiem rozmowy dwóch brytyjskich oficerów, którzy szydzą sobie ze śmierci niewinnych. Diana jest zszokowana, gdy słyszy o braku szacunku dla niewinnych ofiar, nie zgadza się na to. Uważa, że każdy człowiek zasługuje na szacunek.

5 powodów, dla których nie jestem pro-life

3. "Jaki rodzaj broni zabija niewinnych?" - Wkrótce dowiadujemy się, że Niemcy próbują uwolnić niszczycielski gaz toksyczny na pierwszej linii frontu. Diana, wychowana w izolacji od współczesnego społeczeństwa, jest zatrwożona koncepcją tworzenia broni masowego rażenia.

4. "Dla kogo walczysz?" - Mercenary zapytał Sameer. "Dla nikogo". "Więc walczysz tylko o zyski?" - Utrata życia w dzisiejszym społeczeństwie przynosi ogromne zyski tylko nielicznym. Planned Parenthood tylko w 2016 roku przeprowadziło 323 tys. aborcji (887 na dobę, 37 na godzinę, 1 co 97 sekund), zarabiając ponad 1,3 miliarda dolarów.

5. Steve Trevor: "Nie możemy ocalić wszystkich. To nie jest nasza sprawa". "Nie, ale właśnie to zrobiłam". - Wonder Woman przechodzi przez pole bitwy, w zwolnionym tempie, z epicką muzyką w tle, i stara się ratować wszystkich. Bycie pro-life nie dotyczy tylko życia płodowego, ale każdego istnienia ludzkiego.

6. "Nie zawsze można iść na kompromis". - Wonder Woman wyznaje zasadę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to nie ma porozumień. Istnieje życie albo śmierć.

Zobacz najbardziej poruszające wideo pro-life

7. "Zabijali ludzi, których nie widzą - dzieci". - Tak, to dosłowny cytat. Komentarz jest chyba zbędny.

8. "Tylko miłość może naprawdę ocalić świat. To jest moja misja teraz i zawsze". - Ostatnia kwestia w filmie jest bardzo głęboka:  podejmować swoje decyzje w życiu z miłością.

Trudno powiedzieć, czy twórcom filmu wyraźnie przyświecała idea walki o ludzkie życie, jednak uczciwie trzeba stwierdzić, że przesłanie "Wonder Woman" może inspirować ludzi do bycia bardziej pro-life.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk
7,98 zł
39,90 zł

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

Mieszka z...

Skomentuj artykuł

"Wonder Woman" to film pro-life? 8 ciekawych cytatów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.