Kto plotkuje ten wylatuje z pracy

Kto plotkuje ten wylatuje z pracy
(fot. Corscri Daje Tutti! [Cristiano Corsini] / flickr.com)
Gary Chapman / slo

Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym.
(EF 4, 29)

Sam Chapman pracował w pewnym biurze, gdzie często wymieniano informacje o innych, rzadko jednak towarzyszyła temu życzliwość. Plotki wypaczały morale pracowników i rujnowały dobrze zapowiadające się kariery.

Dlatego założywszy własną firmę Chapman kategorycznie zabronił plotkowania. Kto plotkuje - głosiło wydane przezeń zarządzenie - ten wylatuje z pracy. Pracownikom zajęło nieco czasu przystosowanie się do tego nakazu, ale obecnie doceniają uczciwość, jaką wytwarza wolne od plotek środowisko.

Nieuczciwość, oczernianie i przesada niszczą stosunki międzyludzkie. Być może to, co o kimś mówimy, rzeczywiście jest prawdą, jednak zapominamy, że to uczciwość zawiera w sobie wszystkie siedem cech osoby kochającej bliźnich. Plotka nigdy nie jest dobra, cierpliwa, wybaczająca, uprzejma, pokorna ani szczodra.

Może także utrudniać nam powiedzenie prawdy w bezpośredni, lecz pełen miłości sposób potrzebującej tego osobie. Jeżeli nasze słowa nie mają przynieść komuś pożytku, niech lepiej pozostaną niewypowiedziane.

Więcej w książce: Drogowskazy dla duszy. Miłość jako sposób na życie - Gary Chapman

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kto plotkuje ten wylatuje z pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.