3 sposoby na długowieczność. Radzi 115 latek

3 sposoby na długowieczność. Radzi 115 latek
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
voices.nationalgeographic.com/ ed

Bernardo LaPallo przeżył 115 lat w zdrowiu i świetnej formie. Zdradził osobisty i skuteczny sekret na długowieczność.

Pochodził z Brazylii, a mieszkał w Arizonie. Dużo zawdzięczał swojemu ojcu, który kiedyś powiedział mu: "trzymaj w czystości jelita i trzymaj w czystości wątrobę, dbaj o oczy i dbaj o stopy." Bernardo podkreślał, że klucze do dobrego i długiego życia to prostota i umiarkowanie, a wśród najważniejszych sposobów na własną długowieczność wymieniał trzy.

Dbaj o ciało

Codziennie i obowiązkowo wybieraj się na długie spacery, zadbaj o dietę składającą się głównie z owoców i warzyw. Do posiłków dodawaj błonnik, który zapewnia prawidłową pracę jelit i nie dopuszcza do kumulacji toksyn. Nie obciążaj wątroby tłustym, ciężkostrawnym i nienaturalnym jedzeniem. Nawet jeśli lubisz czytać, nie rób tego o zmroku, aby nie męczyć oczu. Pamiętaj o o stopach, którym należy się odpowiedni odpoczynek.

Bernardo praktykował i polecał codzienny rytuał - kąpiel z dodtakiem soli "epsom" oraz wcieranie odżywczego balsamu, którym była dla niego oliwa z oliwek.

Trenuj umysł

Ani na moment nie pozwalaj swojemu umysłowi zwolnić tempa. Zagwarantuje ci to utrzymanie sprawności intelektualnej bez względu na wiek. Graj w warcaby albo układaj puzzle. Pomoże ci to utrzymać sprawność manualną. Idealnym treningiem dla mózgu są też krzyżówki, dlatego znajdź czas na ich rozwiązywanie.

Pamiętaj o duszy  

Bernardo żył uważnie i nawet w trudnych sytuacjach zachowywał spokój. Zamiast narzekać, ciesz się z małych i codziennych spraw. Uda ci się to, dzięki dobremu planowaniu czasu i odpowiednim dawkom snu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

3 sposoby na długowieczność. Radzi 115 latek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.