Ma 70 lat. Przebiegła 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni

Ma 70 lat. Przebiegła 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni
(fot. youtube.com)
4 lata temu
http://edition.cnn.com/ tvn 24/

Nie wystarczyło jej przebiegnięcie czterech maratonów w pięć tygodni, dziesięciu w rok, ani siedemdziesięciu przez całe życie. Poprzeczkę postawiła sobie jeszcze wyżej.

Chau Smith, 70-latka z Missouri, postanowiła pokonać siedem maratonów - w siedem dni na siedmiu kontynentach. I zrobiła to!

Udział w Triple 7 Quest Challange - akcji polegającej na przebiegnięciu siedmiu maratonów w siedem dni na siedmiu kontynentach - nie był pierwszym tego typu osiągnięciem 70-latki. Parę lat wcześniej przebiegła maraton w Tanzanii, a już następnego dnia wspinała się na Kilimandżaro. Kondycji i determinacji może pozazdrościć jej nie jeden nastolatek.

Ma 85 lat i właśnie pobił kolejny rekord. Jaki jest jego sekret? >>

Jeżdżę tam, gdzie mogę wziąć udział w maratonie

Rok temu Chau Smith przebiegła cztery maratony w pięć tygodni. Najpierw w Azji Południowej, później w Nowej Zelandii, a na końcu w Tanzanii.

- Jeżdżę w miejsca, w których mogę wziąć udział w jakimś maratonie - powiedziała stacji CNN 70-latka.

Pomiędzy 25 a 31 stycznia bieżącego roku Chau Smith ukończyła maratony: w Perth (Australia), Singapurze, Kairze, Amsterdamie, Nowym Jorku, Punta Arenas (Chile) i na Wyspie Króla Jerzego (Antarktyda). Codziennie przez tydzień pokonywała dystans 40 km w różnych zakątkach świata.

Ja, matka sześciorga dzieci. Pobiegnę w maratonie >>

- Trenowanie do maratonów zajęło mi osiem miesięcy - powiedziała stacji CNN 70-latka. - Przez ostatnie cztery robiłam naprawdę długie, długie dystanse. Co tydzień przebiegałam od 25 do 200 kilometrów - poinformowała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ma 70 lat. Przebiegła 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.