Ma 89 lat i kocha wspinaczkę górską. Wspina się kilka razy w tygodniu

Ma 89 lat i kocha wspinaczkę górską. Wspina się kilka razy w tygodniu
(fot. youtube.com)
instagram.com/martyna.world/ / jb

W 2008 roku jej mąż zginął w górach w wypadku, a syn w wieku 17. lat zabił się na paralotni… „W takiej sytuacji są tylko dwie opcje - poddać się, albo stać się silniejszym”.

Maria Kittl pochodzi z Austrii, ma 89 lat i kocha wspinaczkę górską. Kocha ją tak bardzo, że, jak sama mówi: „Kiedy widzę skalną ścianę, moje serce śpiewa”. Stara się wspinać jak najczęściej, potrafi mieć aż… 250 DNI WSPINACZKOWYCH W ROKU JEDNEGO ROKU!

W przeszłości była utalentowaną narciarką, zdobywała tytuły mistrzowskie. Razem ze swoim mężem, Robertem, który był alpinistą, wiele podróżowała, również wspinali się razem. W latach 60. i 70. środowisko wspinaczkowe było zdominowane przez mężczyzn, więc wiele dróg wspinaczkowych przeszła jako pierwsza kobieta.

W 2008 roku jej mąż zginął w górach w wypadku, a syn w wieku 17. lat zabił się na paralotni… „W takiej sytuacji są tylko dwie opcje - poddać się, albo stać się silniejszym”. Ona przetrwała. Stała się silniejsza. Nie zrezygnowała z pasji.

Wpis ukazał się pierwotnie na Instagramie:

Posłuchaj historii 89-latki:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Ma 89 lat i kocha wspinaczkę górską. Wspina się kilka razy w tygodniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.