Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO]

Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO]
(fot. archiwum prywatne)
ed

Jaga Sadowska w czasie podróży po Azji umieściła na swoim facebooku niecodzienne zaproszenie dla swoich znajomych. Ich odpowiedź przerosła jej oczekiwania i spowodowała porządną lawinę dobra.

"Mam chytry plan: spróbujmy wspólnie zebrać 500 złotych na obóz dla Ruty (przyp. red. - 3-letniej dziewczynki chorej na porażenie mózgowe). To nie pokryje całości, ale zawsze będzie to jakiś start. A jak sie uda, to obiecuję - zetnę dredy. Obiecuję. Serio. Zrobię to" - to fragment wpisu facebookowego Jagi. 

Na reakcję nie musiała czekać zbyt długo, znajomi wykazali się dobrymi sercami i odpowiedzieli natychmiast - na konto spłynęła zaproponowana suma, a Jaga dotrzymała słowa - ścięła dredy. Efekty zobaczycie na filmie niżej. Ale to nie wszystko.

DEON.PL POLECA
Jaga ścięła dredy, a to był dopiero początek...

Ruta to mała dziewczynka, która skończyła niedawno 3 lata. Od kiedy zaczęła samodzielnie chodzić, okazało się, że choruje na dziecięce porażenie mózgowe, dlatego ma problemy z poruszaniem się. Jej stan zdrowia znacząco może polepszyć obóz rehabiltacyjny, który kosztuje 5000 zł. To właśnie z tego powodu Jaga postanowiła obciąć dredy i poruszyła niebo i ziemię, żeby zrobić Rutce prezent, który może zmienić codzienność dziewczynki.

Do pomysły Jagi błyskawicznie dołączyli przyjaciele z ekipy Zupy na Plantach i postanowili zrobić wszystko, żeby jak najszybciej zebrać niezbędną na pokrycie kosztów obozu rehabilitacyjnego kwotę

- Widziałam wcześniej podobne akcje na facebooku i one mnie zainspirowały, ale wcześniej nie miałam odwagi. To właśnie Zupa na Plantach trenuje mnie w myśleniu o innych - opowiada Jaga.

Pomożecie Jadze i jej przyjaciołom z Zupy na Plantach spełnić marzenie Rutki?

Do końca zrzutki dla Rutki zostało 13 dni. Dołączycie? TU możecie się dorzucić.

Rutkę z całych sił wspierają rodzice, rodzeństwo i przyjaciele.

Idea całej akcji polega na tym, że Jaga ciachnęła dredy, a my możemy ciachnąć swoje portfele albo konta. Jaga, zdecydowanie wygląda na szczęśliwą i potwierdza (hipo)tezę, że w dawaniu jest więcej szczęścia niż w braniu! Mówi, że ma się świetnie, a jej głowa stała się bardzo lekka. Poza tym uczesała się pierwszy raz od 10 lat i kupiła pierwszy w życiu kapelusz. Dodaje, że jak można zrobić coś dobrego, to trzeba to zrobić.

Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

(fot. archiwum prywatne) 

Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. archiwum prywatne)

TUTAJ możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku - "Ciach dla Rutki" i zaprosić do tego swoich znajomych!

Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.