Tęsknisz za miłością? On kocha cię jak księżniczkę z bajki

Tęsknisz za miłością? On kocha cię jak księżniczkę z bajki
(fot. shutterstock.com)
1 rok temu

Najpierw był Kopciuszek i Śpiąca Królewna, potem - pełne magii bajki Disneya, a w końcu - Pretty Woman i Dirty Dancing. W tym wszystkim obecna wszędzie bez wyjątku, choć nigdy nie ubrana w słowa, tęsknota za miłością.

 Tęskona za byciem dla kogoś ważnym - na tyle, że przemierzał kolejne kilometry z jednym pantofelkiem w dłoni albo dostrzegał piękno i wyjątkowość tam, gdzie inni widzieli tylko jedną z wielu twarzy. Tęsknota za byciem kimś - nie jednym z wielu, nie częścią tłumu, ale kimś wyjątkowym, bez kogo świat nie ma sensu.

Dzisiaj będziemy świętować ŻYCIE. Będziemy świętować zmartwychwstanie, zwycięstwo nad śmiercią i grzechem, ale przede wszystkim - Miłość. Miłość, która jest właśnie taka - jak z bajki, ale prawdziwa. Bóg wprawdzie nie biegnie za Tobą, próbując na siłę włożyć na Twoją stopę zgubiony wcześniej pantofelek. Nie narzuca się i nie działa na siłę. Ale działa w bardzo konkretny sposób - i to jak! Żadna bajka nie ośmieliła się pójść tak daleko w próbie opisania, czym jest miłość. W żadnej z miłosnych historii przeniesionych na wielki ekran, główny Bohater nie oddaje tak wiele za kogoś, kto nie może Mu zaoferować zupełnie nic, oprócz miłości przez małe "m". Miłości zagłuszanej przez grzech i słabości, nieśmiałej i chwiejnej.

On ukochał Ciebie jak księżniczkę z bajki. Ukochał Ciebie, księżniczko, tak bardzo, że nic nie wydawało Mu się szaleństwem - ani narodziny w szopie, gdzieś na końcu świata, ani śmierć, na którą skazywano tylko niewolników i najgorszych przestępców. Poszukiwania Kopciuszka to pestka w porównaniu z ciemnymi dolinami, którymi wędrował po Twoich śladach za każdym razem, gdy biegłaś przed siebie w buncie czy rozpaczy. A pusty grób jest większym dowodem miłości niż najpiękniejszy pałac z bajki. Bo oznacza ŻYCIE - na zawsze i w radości.

To dla Ciebie to wszystko. Dla Ciebie ta Miłość - silniejsza od śmierci i grzechu. Miłość zamknięta w krzyżu Jezusa, który Bóg dopisuje do naszego życia jak znak "plus" w równaniu. Wszędzie tam, gdzie mamy braki, dopełnia je jego Krzyż, znak Zbawienia. Choćby nam się wydawało, że oddala nas od niego milion naszych "nie" i przepaść braków i ułomności  - On to wszystko przemienia. Na plus.

Skoro moc tej miłości sprawia, że Jezus przyjmuje na siebie cierpienie i znosi je bez słowa sprzeciwu, skoro jej siła przywraca do życia i bez trudu odsuwa kilkutnowy kamień sprzed grobu, to czy naprawdę sądzisz, że jakakolwiek z Twoich słabości może być dla niej przeszkodą?

Wpis ukazał się pierwotnie na blogu chrześcijańska mama

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tęsknisz za miłością? On kocha cię jak księżniczkę z bajki
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Tęsknisz za miłością? On kocha cię jak księżniczkę z bajki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.