Za gruba? Dobry sposób na zmarnowanie sobie życia

Za gruba? Dobry sposób na zmarnowanie sobie życia
(fot.shutterstock.com)

"Za gruba. Zdystansowana. Zbyt gadatliwa. Za bardzo nieśmiała. Przesadnie emocjonalna. Pyskata". Dlaczego jesteś dla siebie tak okrutna?

Tysiące wymówek i przeszkód, tysiące powodów by siedzieć cichutko za drzwiami zamkniętymi z obawy przed życiem…

Apostołowie musieli być w podobnej sytuacji. Zbyt lękliwi by otworzyć drzwi. Zbyt skupieni na tym, co działo się w Wielki Piątek, by zauważyć Zmartwychwstanie. Zbyt dobrze pamiętający swoją ucieczkę spod Krzyża. Tymczasem Jezus przyszedł z prostymi słowami: "Pokój wam!". Powtórzył to dwukrotnie, tak żeby nikomu nie wydawało się, że się przesłyszał.

On przychodzi i nie mówi: "Jesteś - za gruba, za chuda, zbyt pyskata, za bardzo emocjonalna itede itepe". Przychodzi i mówi: POKÓJ TOBIE. Mówi: nie pomyliłem się wcale, ani trochę. Jesteś taka, jaka powinnaś być. I właśnie taką chcę ciebie posyłać. Właśnie takiej ciebie potrzebuje.

Znacie tę piosenkę "Czerwonych Gitar"? Ja (pewnie wstyd przyznać) w dzieciństwie znałam większość ich hitów na pamięć.

"Smutne oczy, piękne oczy,
Smutne usta bez uśmiechu.
Widzę co dzień ją z daleka
Stoi w oknie aż do zmierzchu

Anna Maria smutną ma twarz,
Anna Maria wciąż patrzy w dal".

Zaryzykuj i spróbuj inaczej

Można tak stać, patrzeć i czekać - aż się człowiek odchudzi, urośnie w oczach innych, nabierze pewności siebie czy okiełzna emocje. Można tak stać i patrzeć, jak życie - za zamkniętymi drzwiami z obawy przed niespodzianką - mija i odchodzi. Można wpatrywać się w dal tak mocno, że nie zauważy się obok Tego, który dodaje odwagi - wcale nie przez obietnicę naprawienia tego, co w nas niedoskonałe, ale przez przyjęcie nas z tym wszystkim i wprowadzenie w tym POKOJU.

Można tak właśnie powoli, cicho, niepostrzeżenie marnować życie. Można też zaryzykować i spróbować inaczej. Zamienić smutne spojrzenie na takie, które szuka (i znajduje!) Jezusa. Pozwolić, by On przychodził mimo drzwi zamkniętych.

I wbrew wszystkim swoim obawom, przeszkodom i kompleksom - wbrew wszystkim pozornie rozsądnym argumentom - dać się posłać. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (J 20,21)

Wpis pierwotnie ukazał się na blogu Chrześcijańska Mama.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Za gruba? Dobry sposób na zmarnowanie sobie życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.