Kolejna osoba wybudzona w klinice "Budzik". To już 8. w tym roku

Kolejna osoba wybudzona w klinice "Budzik". To już 8. w tym roku
(fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [CC BY 3.0 (creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons/ facebook.com)
4 lata temu
facebook.com/Fundacja-Ewy-Błaszczyk-Akogo/ onet.pl/ ed

Mirek przebywał w klinice przez rok. Jest kolejną osobą, która wybudziła się ze śpiączki w klinice "Budzik", prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".

To cudowna wiadomość! Taka, która daje nadzieję wszystkim czekającym na wybudzenie się swoich bliskich.

Przebudzenia trzeba się spodziewać

- Przebudzenia ze śpiączki trzeba się spodziewać, jeśli zrobi się wszystko, co konieczne. Trzeba prowadzić hospitalizację na najwyższym poziomie, ponieważ organizm w takim stanie jest narażony na szereg komplikacji. To jest prawie OIOM, a nie rehabilitacja neurologiczna, gdzie wspiera się takie rzeczy - powiedziała Ewa Błaszczyk.

A w powrocie do zdrowia i uśmiechania się, pacjentom Kliniki "Budzik" pomogli ostatnio przedstawiciele Fundacji "Czerwone Noski":

Przeczytaj też oświadczenie o stanie zdrowia córki Pani Ewy Błaszczyk

Możesz kogoś obudzić

Oglądając film "Za niebieskimi dzrzwiami", możesz obudzić kogoś do życia. Każdy kupiony bilet to cegiełka dla Fundacji "Akogo?". Zobacz zwiastun i zaproszenie:

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).

Celem "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejna osoba wybudzona w klinice "Budzik". To już 8. w tym roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.