Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
Beata Anna Dąbrowska, Paulina Borkowska

Jeśli brakuje ci czasu na zaplanowanie i ułożenie zdrowej diety, a komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, to chyba mamy coś, co rozwiąże twoje problemy.

Dr Ewa Dąbrowska mówi, że choroba to brak równowagi w organizmie. Beata Anna Dąbrowska podkreśla, że nawet nieduże zmiany w stylu życia mogą przynieść duże korzyści! Dlatego warto wybierać proste rozwiązania, obserwować naturę, i nie stawiać sobie wymagań, które wydają się niemożliwe do zrealizowania. Paulina Borkowska zaznacza natomiast, że jeśli utrzymanie prawidłowej wagi przychodzi Ci z trudem, trzeba poszukać przyczyny. Bo zdrowy organizm nie ma problemów z wagą.

Specjalnie dla ciebie publikujemy fragment Planera Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ® Program na 6 tygodni, który jest sprawdzonym sposobem na trwałą zmianę twojego sposobu odżywiania.

Holistyczne podejście do zdrowia

Punktem wyjścia w pracy zarówno dr Ewy Dąbrowskiej, jak i naszej jest szeroko rozumiany holizm. Termin ten wywodzi się z greki (gr. holos) i oznacza całość. W praktyce jest to podejście, w którym człowiek traktowany jest jak istota niepodzielna, złożona z ciała i wszystkich jego układów, z umysłu i duszy. W holistycznym podejściu uwzględnia się również sieć wzajemnych powiązań między nami, a wszystkim, co nas otacza.

Takie spojrzenie sprawia, że łatwiej jest nam zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego określone czynniki wpływają na rozwój wielu nieprawidłowości czy chorób, z którymi przyszło nam się zmierzyć w XXI wieku. Dzięki podejściu całościowemu możemy stworzyć komplementarną terapię dla całego organizmu, a nie tylko jednego chorującego narządu, odszukać i usunąć przyczyny schorzeń, a nie maskować objawy. Podejście holistyczne pozwala usprawnić  cały system, dzięki czemu organizm funkcjonuje lepiej i efektywniej na każdej płaszczyźnie.

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie - zdjęcie w treści artykułu

Za każdym objawem stoi przyczyna. jeśli jej nie szukamy narażamy się na powstanie efektu góry lodowej: dostrzegamy tylko elementy widoczne gołym okiem, a nie zdajemy sobie sprawy z bardzo poważnych nieprawidłowości, które - ignorowane przez lata - doprowadzają do rozwoju choroby. Tym, czego musimy się na nowo nauczyć, jest słuchanie swojego ciała i właściwe odczytywanie sygnałów, które nam ono wysyła, po to aby z nim współpracować, a nie tylko od niego wymagać kolejnej redukcji kilogramów, czy większej sprawności. Tędy wiedzie droga do trwałego rozwiązania wielu dietozależnych problemów.

Bo jesteś tym, co jesz, a dokładniej tym, co strawisz i wchłoniesz - zaznacza Paulina Borkowska.

Znasz 5 filarów zdrowia?

Chcąc wprowadzić holizm do codziennego życia trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi elementami, które są kluczowe dla naszego zdrowia i fundamentem naszej dietoterapii. To pięć filarów zdrowia: stan odżywiania, sprawnie działający układ jelitowy, równowaga hormonalna, obecność zdrowych tłuszczów w diecie oraz efektywny metabolizm.

Tutaj >> znajdziecie Planer, który pomoże wam ułożyć dietę na 6-tygodni, dostarczy ważnych wskazówek i podpowie całkiem nowe przepisy.

Co dokładniej znajduje się w planerze?

  • 6-tygodniowy plan diety: 4 dni przygotowania, 10 dni diety warzywno-owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji
  • ponad 30 nowych przepisów
  • praktyczne porady i ilustracje
  • tabele - miary postępów
  • miejsce na notatki

Od dzisiaj nie masz wymówki...

Zobacz też: Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej® i co dalej? 5 rad, które zmienią twój styl życia na zdrowy [ROZMOWA] >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paulina Borkowska, Beata Anna Dąbrowska
20,94 zł
29,90 zł

Nie masz czasu na układanie diet?
Komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest zdecydowanie zbyt skomplikowane?

Sięgnij po gotowe rozwiązanie dr Ewy Dąbrowskiej. 

Planer, który trzymasz w rękach, to sprawdzony sposób pozwalający zmienić na...

Skomentuj artykuł

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.