Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie
(fot. shutterstock.com)
1 rok temu
Beata Anna Dąbrowska, Paulina Borkowska

Jeśli brakuje ci czasu na zaplanowanie i ułożenie zdrowej diety, a komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, to chyba mamy coś, co rozwiąże twoje problemy.

Dr Ewa Dąbrowska mówi, że choroba to brak równowagi w organizmie. Beata Anna Dąbrowska podkreśla, że nawet nieduże zmiany w stylu życia mogą przynieść duże korzyści! Dlatego warto wybierać proste rozwiązania, obserwować naturę, i nie stawiać sobie wymagań, które wydają się niemożliwe do zrealizowania. Paulina Borkowska zaznacza natomiast, że jeśli utrzymanie prawidłowej wagi przychodzi Ci z trudem, trzeba poszukać przyczyny. Bo zdrowy organizm nie ma problemów z wagą.

Specjalnie dla ciebie publikujemy fragment Planera Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ® Program na 6 tygodni, który jest sprawdzonym sposobem na trwałą zmianę twojego sposobu odżywiania.

Holistyczne podejście do zdrowia

Punktem wyjścia w pracy zarówno dr Ewy Dąbrowskiej, jak i naszej jest szeroko rozumiany holizm. Termin ten wywodzi się z greki (gr. holos) i oznacza całość. W praktyce jest to podejście, w którym człowiek traktowany jest jak istota niepodzielna, złożona z ciała i wszystkich jego układów, z umysłu i duszy. W holistycznym podejściu uwzględnia się również sieć wzajemnych powiązań między nami, a wszystkim, co nas otacza.

Takie spojrzenie sprawia, że łatwiej jest nam zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego określone czynniki wpływają na rozwój wielu nieprawidłowości czy chorób, z którymi przyszło nam się zmierzyć w XXI wieku. Dzięki podejściu całościowemu możemy stworzyć komplementarną terapię dla całego organizmu, a nie tylko jednego chorującego narządu, odszukać i usunąć przyczyny schorzeń, a nie maskować objawy. Podejście holistyczne pozwala usprawnić  cały system, dzięki czemu organizm funkcjonuje lepiej i efektywniej na każdej płaszczyźnie.

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie - zdjęcie w treści artykułu

Za każdym objawem stoi przyczyna. jeśli jej nie szukamy narażamy się na powstanie efektu góry lodowej: dostrzegamy tylko elementy widoczne gołym okiem, a nie zdajemy sobie sprawy z bardzo poważnych nieprawidłowości, które - ignorowane przez lata - doprowadzają do rozwoju choroby. Tym, czego musimy się na nowo nauczyć, jest słuchanie swojego ciała i właściwe odczytywanie sygnałów, które nam ono wysyła, po to aby z nim współpracować, a nie tylko od niego wymagać kolejnej redukcji kilogramów, czy większej sprawności. Tędy wiedzie droga do trwałego rozwiązania wielu dietozależnych problemów.

Bo jesteś tym, co jesz, a dokładniej tym, co strawisz i wchłoniesz - zaznacza Paulina Borkowska.

Znasz 5 filarów zdrowia?

Chcąc wprowadzić holizm do codziennego życia trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi elementami, które są kluczowe dla naszego zdrowia i fundamentem naszej dietoterapii. To pięć filarów zdrowia: stan odżywiania, sprawnie działający układ jelitowy, równowaga hormonalna, obecność zdrowych tłuszczów w diecie oraz efektywny metabolizm.

Tutaj >> znajdziecie Planer, który pomoże wam ułożyć dietę na 6-tygodni, dostarczy ważnych wskazówek i podpowie całkiem nowe przepisy.

Co dokładniej znajduje się w planerze?

  • 6-tygodniowy plan diety: 4 dni przygotowania, 10 dni diety warzywno-owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji
  • ponad 30 nowych przepisów
  • praktyczne porady i ilustracje
  • tabele - miary postępów
  • miejsce na notatki

Od dzisiaj nie masz wymówki...

Zobacz też: Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej® i co dalej? 5 rad, które zmienią twój styl życia na zdrowy [ROZMOWA] >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paulina Borkowska, Beata Anna Dąbrowska
26,91 zł
29,90 zł

Nie masz czasu na układanie diet?
Komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest zdecydowanie zbyt skomplikowane?

Sięgnij po gotowe rozwiązanie dr Ewy Dąbrowskiej. 

Planer, który trzymasz w rękach, to sprawdzony sposób pozwalający zmienić na...

Skomentuj artykuł

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie
Komentarze (1)
15 lutego 2019, 13:42
od samego czytania chce mi się jeść.... Mam za sobą dwa razy rekolekcje z postem Daniela. Przeżyć to sztuka, ale kontynuować ten styl życia to już mistrzostwo świata... ps.Nie jestem mistrzem... :(

Skomentuj artykuł

Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.