10 finalistów w konkursie "Aktywna Parafia". 15 czerwca poznamy zwycięską wspólnotę

10 finalistów w konkursie "Aktywna Parafia". 15 czerwca poznamy zwycięską wspólnotę
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Prezentacja wspólnoty i zawody sportowe - za te aktywności dostaną punkty parafie, które dostały się do finału konkursu. 15 czerwca w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 w Warszawie odbędzie się rodzinny festyn, podczas którego zaprezentują się kandydaci do tytułu "Aktywnej Parafii 2024". 

Zakwalifikowane wspólnoty uczestniczyć będą w rodzinnym festynie, na którym zaprezentują lokalne zwyczaje, stroje, pieśni i specjały kulinarne. Reprezentanci parafii będą rywalizować w zawodach sprawnościowych. Tego dnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu. Finalistów wybrano spośród parafii, które do 22 maja przesłały formularz konkursowy, opisując podejmowane aktywności i potwierdzając je zdjęciami.

DEON.PL POLECA

Co wygrywa najbardziej aktywna parafia? 

Finał Konkursu odbędzie się 15 czerwca w godz. 10.00-14.00 w Szkole Podstawowej Niepublicznej nr 74 przy ul. Smoleńskiego 31 w Warszawie. Poszczególne parafie będą miały za zadanie zaprezentować swoje wspólnoty (jej aktywności, specjały kulinarne, stroje regionalne). Drugim elementem finału będzie konkurs sprawnościowy, podczas którego zarówno młodsi i jak i starsi będą się mieli okazję rywalizować w takich dyscyplinach jak bieg na czas, rzut piłką lekarską czy rzut do kosza. Cały konkurs wygrywa ta parafia, która uzyska najwięcej punktów na każdym z etapów: podczas eliminacji do finału, prezentacji wspólnoty oraz zawodów sportowych.

Nagrodą dla zwycięskich parafii są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja zwycięskiej parafii na stronie internetowej eKAI.pl, jak również w mediach publicznych a także usługi sponsorowane przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Finał Konkursu Aktywna Parafia 2024 poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Finaliści konkursu Aktywna Parafia 2024: 

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju,
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta w Katowicach,
Parafia pw. Wniebowziętej NMP Królowej Wychodźstwa Polskiego i św. Wojciecha Bpa i M. we Władysławowie,
Parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli,
Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku,
Parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni,
Parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu,
Parafia pw. św. Józefa we Włocławku,
Parafia pw. Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich,
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy.
Każda z parafii finalistów została szczegółowo opisana na stronie konkursu.

Zmagania finalistów będzie oceniać jury w składzie: Marcin Przeciszewski – prezes KAI, przewodniczący Jury; dr Urszula Bejma – zastępca dyrektora Caritas Polska; ks. dr Maciej Będziński – dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych; ks. kanonik Jacek Andrzejczak – proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem (zwycięzcy konkursu Aktywna Parafia w 2023 r.); Monika Grabowska – dyrektor obszaru sprzedaży i współpracy z agentami rozliczeniowymi Fundacji Polska Bezgotówkowa. Organizatorem Konkursu „Aktywna Parafia” jest Katolicka Agencja Informacyjna, a współorganizatorem Fundacja na Rzeczy Wymiany Informacji Katolickiej. Partnerem Organizacyjnym jest Caritas Polska. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski oraz jej Sekretarza Generalnego Bpa Artura G. Mizińskiego.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Martin Ebner

Pytanie o to, czy Kościołowi potrzebni są księża, można uznać za prowokacyjne. Jest niczym atak skierowany w fundamenty wspólnoty i wiary. Jak to – Kościół bez kapłanów, bez szafarzy sakramentów? Ale czy na pewno?

Biblista...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

10 finalistów w konkursie "Aktywna Parafia". 15 czerwca poznamy zwycięską wspólnotę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.