15 kobiet będzie gościć na obradach watykańskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej

15 kobiet będzie gościć na obradach watykańskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / pk

"Kobieta fundamentem Kościoła i społeczeństwa Ameryki Łacińskiej" - to temat trwającego w Watykanie zebrania plenarnego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

- To Ojciec Święty wybiera temat naszych zebrań plenarnych. W ten sposób wskazuje nam na największe wyzwania przed jakimi stoi Kościół w Ameryce Łacińskiej. Poprzednim razem skupiliśmy się na pobożności ludowej, bez której nie da się myśleć o wkładzie katolików świeckich w życie publiczne tamtejszych narodów. Natomiast dla tego zebrania papież wyznaczył temat dotyczący roli kobiety dla Kościoła i dla tamtejszego społeczeństwa. Aby można było go zgłębić, nie wystarczy, aby spotkali się tylko kardynałowie i biskupi, którzy są członkami i doradcami naszej Komisji. Dlatego Ojciec Święty zezwolił, aby wyjątkowo zaprosić na obrady także 15 kobiet, znanych osobistości Ameryki Łacińskiej, których obecność bez wątpienia ubogaci dyskusje i nasze prace - powiedział w wywiadzie dla Radia Watykańskiego prof. Guzmán Carriquiry Lecour.

Wiceprzewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej zaznaczył także, iż w czasie obrad zostaną poruszone cztery tematy: o wkładzie i przeszkodach w procesie promocji kobiet w Ameryce Łacińskiej; o kobietach, które wniosły szczególny wkład w tamtejszą kulturę; oraz o obecności Maryi w historii i kulturze tamtego kontynentu oraz o spojrzeniu na kobiety w świetle Trójcy Świętej i Kościoła. Obradom będą towarzyszyły także dyskusje panelowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

15 kobiet będzie gościć na obradach watykańskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.